Попри шалений спротив терористів, українські бійці крок за кроком відвойовують підконтрольні ними території

Зокрема, сили АТО увійшли до Авдіївки, що за 6 км північніше Донецька, та звільнили Степанівку. Під час останньої операції п’ятеро українських військових знайшли і відправили у безпечне місце пілота збитого терористами літака СУ-25, за що Президент дав доручення міністру оборони нагородити і бійців, і пілота за мужність.

Успішні операції на свій рахунок записали й інші бійці. За свідченням командира батальйона «Донбас» Семена Семенченка, затримано снайпера, який при штурмі Лисичанська вбив командира військової частини Нацгвардії, полковника Олександра Радієвського. З’явилися і нові факти безпосереднього втручання у конфлікт російських вояків далеко не найнижчого рангу — як написав у «Фейсбуці» депутат Запорізької міськради Денис П’ятигорець, снайпер розвідроти 51-ї бригади знищив полковника ЗС РФ, який у формі, з шевронами та посвідченням особи віз вантаж зброї для сепаратистів. Щоправда, є і втрати — за попередніми даними розвідки, натрапили на засаду біля Лутугіно і загинули 13 бійців батальйону «Айдар» та 10 бійців інших сил АТО. Ще четверо прикордонників загинуло внаслідок обстрілів iз території РФ.

Натиск українських силовиків змусив сепаратистів та їхніх прибічників замислитися над своїм майбутнім. Як повідомив прес-центр АТО, частина бойовиків почала готуватися до відступу з території України. «У населеному пункті Перевальськ Луганської області помічено формування колон iз місцевими сепаратистами та їхніми сім’ями», — йдеться у повідомленні. За припущеннями військових, маршрут слідування — через населений пункт Красний Луч у напрямку кордону України. Хоча здаватися так просто вони теж не збираються: військові фіксують активну підготовку терористів до оборони в районі Первомайська, Алчевська, Стаханова. «Тут будують укріпрайони, прибувають техніка і озброєння, проводять насильну «мобілізацію» серед місцевих жителів», — інформує координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук.

Ситуація ж у регіонах, підконтрольних бойовикам, залишається вкрай напруженою. Терористи всіляко намагаються використати людей як живий щит, користуючись рекомендаціями російського президента, який у березні сказав, що «ми поставимо перед солдатами жінок і дітей і побачимо, як вони будуть стріляти». За інформацією речника інформаційного центру АТО, терористи перекрили всі виїзди з Луганська і не пропускають жодної машини, яка хоче залишити місто. Так само вони взяли під контроль залізничний вокзал і не випускають жодного потяга. А в Донецькій області на трасі Донецьк—Волноваха під обстріл потрапив автобус із дітьми, яких евакуювали із дитячих будинків Донбасу. На щастя, як повідомила омбудсман Валерія Лутковська, ніхто із 81 дитини не постраждав.

А ТИМ ЧАСОМ…

Донбасові, де зосереджена велика кількість промислових підприємств, загрожує не лише економічна та гуманітарна катастрофа, а й екологічне лихо, масштаб якого важко оцінити. В результаті бойових дій на околицях Авдіївки та пошкодження останньої високовольтної лінії електропередач було знеструмлено Авдіївський коксохімічний завод. Спеціалісти попереджають, що в разі повної зупинки коксового виробництва на АКХЗ може відбутися залповий скид неочищених промислових вод підприємства з вмістом шкідливих і отруйних речовин (аміаку, фенолів, роданидів, смоли тощо), що в сотні разів перевищують норми гранично допустимих скидів. Небезпека нависла і над Горлівкою — учора над хімічним гігантом «Стирол» були помічені клуби білого диму. За словами мешканців міста, на заводі почалася пожежа, яка може мати серйозні наслідки.

Україна Молода

Коментарі вимкнені.