6,67 мільйона гривень отримали місцеві ради Тернопілля за оренду земель державної власності

Цього року Головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області підготовлено та проведено 54 земельних аукціони з продажу права оренди 244 ділянок. На яких пропонували 2,3 тисячі гектарів земель державної власності сільськогосподарського призначення, розташованих за межами населених пунктів.

На аукціонах продали право оренди на 152 земельні ділянки. Загальна їх площа 1,55 тис. гектарів. Торги по 86 земельних ділянках визнано такими, що не відбулися через відсутність учасників торгів. Під час аукціону скасовано результати по 6 земельних ділянках, через несплату переможцем в установлений строк належної суми за придбаний лот, як того вимагає п.6 ст.138 Земельного кодексу України.

Річна орендна плата за всі земельні ділянки збільшилася із 3,33 мільйона гривень до 6,67 мільйона гривень. Розмір орендної плати в результаті торгів зріс у 2 рази від стартової ціни.

Середній розмір орендної плати по Тернопільській області земель склав – 4,53 тисячі гривень за гектар.

“Завдяки організованим Головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області земельним торгам місцеві ради отримують щорічний прибуток до бюджету від оренди земель державної власності, фактично не витрачаючи коштів” – повідомив начальник земельного відомства області Іван Кузь.

Іван Кузь зазначає, що земельні аукціони поповнили бюджети органів місцевого самоврядування у 2016 році на 6,57 мільйона гривень, а у 2017 році на 7,14 мільйона гривень. Адже орендарі щорічно сплачуватимуть орендну плату до бюджетів місцевих рад упродовж семи років.

Коментарі вимкнені.