Будуть у Зборові новий парк та гідропарк

Про це стало відомо під час звіту міського голови Олексія Шевчука. Захід відбувся у зборівському будинку культури. Зібрав він хай не так багато людей, проте, як зауважив Олексій Панасович, саме тих, хто вболіває за долю рідного міста. За дві години спеціалісти факультету екології і садово-наукового господарства Бережанського аграрнотехнічного інституту встигли репрезентувати проекти нового парку та гідропарку, а міський голова конкретно та фахово прозвітувати про те, що зроблено за рік та розповісти про плани.

Замість лісу — парк

Над проектами працювали науковці на чолі з деканом факультету Бережанського аграрнотехнічного інституту В. Кузьовичем — завідуючий кафедрою садово-паркового господарства Юрій Гринюк, доценти Іван Шляхта та Дмитро Бідолаха. Вони розповіли, що коли вперше приїхали до Зборова та побачили стан парку ім. Богдана Хмельницького, то взялися за голови.

Парк, який заклали у 50-60 роках, встиг перетворитися у ліс. Крім того, більшість насаджень становили швидкоростучі дерева, що вже встигли зістаритися, багато з них засохли, тому були небезпечними. Роботи перед спеціалістами Бережанського аграрнотехнічного інституту був непочатий край. Власне, вони зауважують, що цей проект поки що наймасштабніший із подібних у всій Західній Україні.

Потрібно було дати лад із майже півсотнею дерев, які давно переросли, — викорчувати, реалізувати їх, розчистити місце. Професіонали-лісівники казали, що таку площу треба готувати (від зрізання до висадження дерев) упродовж трьох років. А зборівчани методом народної будови впоралися за три з половиною місяці.

У парку вже висаджені дерева. Садили їх працівники та студенти Зборівського коледжу ТНТУ ім. І. Пулюя, а доставляли Б. Кармазин, М. Гринтус, В. Коваль, працівники Бережанського інституту та лісники Мшанецького і Залозецького лісництв. Щоправда, тут варто згадати заувагу одного зборівчанина, який брав у цьому участь, — чимало роботи пропало тому, що разом із травою неуважні та байдужі мешканці скошували й саджанці.

Бережанські спеціалісти розповіли, що парк буде поділений на зони, буде де відпочити дітям, молодим та старшим людям. Уже проведено капремонт танцювального майданчика, літньої естради, є частина нового паркану, з’явився дитячий майданчик.

Під час звіту міського голови спеціалісти Бережанського аграрнотехнічного інституту репрезентували тривимірну модель парку — там було показано, яким він стане через кілька років.

Крім парку ім. Б. Хмельницького, спеціалісти факультету екології і садово-наукового господарства Бережанського аграрнотехнічного інституту розпочали роботу над оновленим проектом гідропарку. Його планували створити ще в кінці 80-их років, проте 20 літ не робилось нічого. Уже освоєно 170 тис. грн. Силами першої школи (директор Євген Лис) посаджено близько 500 дерев. Гідропарк стане частиною музею «Поле Зборівської битви».

Освоїли сім мільйонів, освоять і двадцять

Після попередників Олексію Панасовичу місто дісталося не в найкращому стані — роботи ще вистачить на кілька років. Тому, зауважив він: те, що зроблено в Зборові сьогодні, потрібно було зробити вчора. Від зборівчан почула: зумів за рік зробити те, що не могли зробити за двадцять. Зрештою, висновки робіть самі.

У місті проживає більше семи тисяч осіб. На жаль, його економічна ситуація не надто різниться від тієї, що можна спостерігати в інших населених пунктах — промислових підприємств немає, є аж 263 магазини.

Усіма формами фінансування, а це державні кошти різних рівнів, кооперуванням коштів громади, особливо бізнесових структур, та методом народної будови за рік освоєно майже 8 мільйонів гривень, а точніше — 7 млн. 939 тисяч. Список об’єктів, над якими працювали у Зборові поважний — реконструкції, капітальний ремонт вулиць, будинків, змінено більше 11 км ліній електропередач, замінено 7 насосів та 3,5 км водопроводу, почато роботи над парком, гідропарком.

Особлива гордість — стадіон «Колос». Організації, підприємства району та міста своїми силами, своєю працею та матеріалами додатково освоїли 150 тис. грн. У цьому, зауважив голова, велика заслуга всіх нас, але в першу чергу голови райдержадміністрації Ф. Ментуха та голови районної ради В. Тарковського, котрі щоденними нарадами на стадіоні і своєю працею надихали людей та керівників на виконання такого складного будівельного обсягу робіт.

За рік вдалося навести лад на вулицях міста — з них прибрали сміття, обрізали дерева. Привели до пристойного вигляду і цвинтар, а особливо стару його частину та братські поховання. Великий вклад приватні підприємці зробили в облаштування бруківкою тротуарів центральної вулиці.

Що ж до перспектив, а їх багато, то основним питанням є очисні споруди. Потрібно виконати і численні поточні та капітальні ремонти вулиць, спорудити нові, продовжити роботи в парку та гідропарку, провести капітальні ремонти садочка та клубу й школи, ряду інших об’єктів. Загалом — проектів на 22 мільйони гривень.

Анна ЗОЛОТНЮК, «Вільне життя плюс»

-1 thoughts on “Будуть у Зборові новий парк та гідропарк

  • 18:59 | 4.01.2012 о 18:59
    Permalink

    Особливо вдало відремонтуали вулицю Млиновецьку, без кірзаків і гумових чобіт за ворота не потикатись, інакше прийдеться витягувати себе з болота за волосся як барон Мюнхаузен…

  • 22:32 | 4.01.2012 о 22:32
    Permalink

    Журналісти мали б совість таку дурню переписувати.
    Фото не Зборова. Після неконтрольованої різки парку, всі зборівчани називають його “як після атомної війни”, і то не смішно бо щоб його відновити, потрібно десятки років.
    А скільки тисяч пішло на те,щоб вирити одну траншею і загорнути іншу в так званому гідропарку. А одночасно з тим вище по течії через каналізаційні люки по центральній вулиці течуть стоки прямо в річку

  • 04:28 | 5.01.2012 о 04:28
    Permalink

    ще не було нормальних морозів, а штукатурка на стадіоні вже повідлітала

Коментарі вимкнені.