Кроки Чорткова до створення успішної ОТГ

У Чортківського міського голови Володимира Шматька відбулася зустріч із директором Тернопільського Центру розвитку місцевого самоврядування Віктором Литвинчуком та головами Білівської, Росохацької, Пастушівської, Бичківської та Скородинської сільських рад. Мета такої зустрічі – обговорення перспективи створення об’єднаної територіальної громади із центром у місті Чорткові.

Директор Тернопільського Центру розвитку місцевого самоврядування Віктор Литвинчук зазначив, що згідно з Перспективним планом формування територій об’єднаних громад Тернопільської області, затвердженим 8 червня 2018 року, передбачено утворення Чортківської об’єднаної громади шляхом приєднання до Чорткова Білівської, Горішньовигнанської, Росохацької, Пастушівської, Бичківської та Скородинської сільських рад.

Гість із Тернополя пояснив переваги спрощеного приєднання сільських рад до міста обласного значення, а також звернув увагу на позитивні зрушення у житті сільських жителів у разі утворення об’єднаної територіальної громади шляхом отримання додаткових коштів державної субвенції на розвиток сільської інфраструктури.

«Ще одним важливим досягненням ОТГ є перехід на прямі міжбюджетні стосунки, – зазначив Володимир Литвинчук. – Для Чорткова це не є новиною, адже це місто обласного значення. Однак для навколишніх сіл велике досягнення – власноруч розпоряджатися своїми коштами, а не просити їх у районному бюджеті».

Міський голова Володимир Шматько зазначив, що в разі утворення об’єднаної територіальної громади із центром у місті Чорткові у статуті ОТГ буде прописана кількість людей, які живуть у відповідному селі і рішенням сесії кількість сплачених податків та відповідний відсоток державної субвенції на розвиток сільської інфраструктури має повернутися на потреби того ж села.

«Будучи об’єднаною територіальною громадою, можна значно розширити можливості проектного менеджменту, оскільки статус населеного пункту – ОТГ обов’язковий для більшості проектних заявок. – звернув увагу Володимир Шматько. Виграні гранти можна буде використовувати для потреб всієї громади».

Також Віктор Литвинчук розповів присутнім про успіхи громад, які були створені ще у 2015 році, коли реформа децентралізації тільки-но стартувала – Теребовлянську, Густинську, Великогаївську та інші, та продемонстрував короткий відеоролик про центри культури і дозвілля, створені у Теребовлянській міській об’єднаній територіальній громаді.

Віктор Литвинчук: «Важливо провести процедуру об’єднання в стислі строки, щоб потрапити в бюджет наступного року. Чинне законодавство дозволяє містам без зайвих бюрократичних процедур гуртувати навколо себе сусідні громади і отримувати максимум повноважень, ресурсів та можливостей для розвитку. Єдиний дефіцит у них зараз – це час. Отже головне – не чекати, не зволікати і не боятися брати на себе відповідальність».

Завдання на найближче майбутнє – провести у всіх населених пунктах ймовірної ОТГ громадські обговорення та почути думку жителів.

Коментарі вимкнені.