На Тернопільщині болгари знімають кіно про невдах

Вулицю Бандери у Чорткові перекрили декілька постів правоохоронців. Після надавнього “мінування” ЖД вокзалу в Тернополі та вибухів в Росії чортківчани думали про найгірше.

Одна як виявилось все дуже банально в центрі міста знімали кіно, – пишуть Чортківські новини.

Художній фільм « Урсус » отримав фінансову підтримку Болгарського Національного Центру Кіно .

Історія трьох невдах – грузинського кінорежисера , українського каскадера та американської захисниці диких звірів , які у 1992 році здійснюють відчайдушну подорож з охопленої вогнем громадянської війни столиці Грузії в Берлін. Кожен з трьох героїв переслідує свою мету , навіть не підозрюючи , як переплетені їхні долі .

Виробництво : Підприємства Fresh Production ( Україна ) , Aktis Film Production ( Німеччина ) , O- Studio ( Грузія ) , Geopoly Film ( Болгарія ) , за підтримки « Державного агенства України з питань кіно » і «Національного кіноцентру Грузії».

156

« Урсус » – так по-латині називається кавказький бурий ведмідь . Він є не лише символом предків , а й справжньою долею і містичним путівником головного героя , грузинського режисера Ніко (його зіграє грузинський актор Ніка Тавадзе ) , який дивиться в небо на Велику ведмедицю , і мріє отримати « Золотого ведмедя » Берлінського кінофестивалю. Зрештою , він одягає костюм ведмедя , і стає Урсусом .Справжній ведмідь з’являється у фільмі , коли Ніка зустрічає на тбіліської кіностудії старого знайомого , Фому (у виконанні українського актора Богдана Бенюка ) : який , на початку 90- х років , коли в Грузії йшла громадянська війна , не маючи цивільної роботи , доглядає за всіма покинутим ведмедем. Черговий раз доля підкидає для Ніко рятувальну Солом’янці, приходить запрошення з берлінського зоопарку , який прийме нікому не потрібного Урсуса . Те , що ведмедя незабаром вбиваються , долі не змінює , і Ніко це розуміє – він просить зшити для нього костюм , щоб тільки вибратися з пекла війни не важливо яким способом. Так , в прямому сенсі розуміння в ведмежою шкурі , він їде на зустріч долі , де за небокраєм поки ховаються рудоволоса американська красуня Соня Робінсон (її заграє французько -британська актриса Жозефін де ла Баум ) і прикордонники , наркоторговці і цигани , кінематографісти і колишні силовики . « Урсус » – це перехідний період , багато хто добре знайомий з « божевільними 90-ми ». Розвал радянських республік , бандитизм , наркотики , Ванга – і відчуття того , що все стрімко змінюється. « Урсус » є поглибленням в недалеке минуле , яке багато хто хотів би забути , але робити цього не треба , як не можна забувати і своїх предків …

ursus

Повнометражний ігровий фільм « Урсус » відкриває нові художні та технологічні горизонти українського кіно. За жанром він підійде практично кожному глядачеві , бо поєднує в собі драму і фантасмагорію , війну і кримінал , роад- муві і « фільм у фільмі». Мальовничість – ще один з безперечних плюсів фільму : він буде зніматися в Україні , Грузії , Болгарії та Німеччини , і всюди – у фантастично красивих місцях ( щоб підтвердити це , наприклад наведемо два місця по Україні – скелі Довбуша та озеро Синевир ) . Так само в новітньому українському кіно залучення тварин до зйомок ще не вдавалося , оскільки це досить складно і дорого. І більше того – у знімальному процесі буде використаний спеціальний костюм , зроблений на замовлення в Німеччині . Цей костюм за допомогою комп’ютерної графіки з’єднається на екрані так , що , актор Ніка Тавадзе насправді стане ведмедем – для глядача. Без сумніву , нові і тому ризиковані способи зйомки є викликом для компанії Fresh Production Group , але хто не ризикує , той не п’є шампанського на Берлінському кінофестивалі.

Коментарі вимкнені.