У Бережани прибули перші стрілки для оновлюваного годинника на міській Ратуші (фото)

11 листопада в Бережани прибули перші стрілки до оновлюваного годинника на міській Ратуші. Майстер пообіцяв міському голові В.Музичці та директору ДІАЗу В.Зорику, що до Нового року годинник працюватиме повноцінно. А поки чекатимуть сонячної погоди, щоб скелелаз міг все змайструвати, – про це йдеться  у групі Береж Інфо.

Нагадаємо,  у серпні цього року роботу годинника було тимчасово призупинено у зв’язку з проведенням реставраційних робіт.

Спеціалісти зі Львова демонтувало розпридільчий механізм, вали до стрілок та стрілки на усіх циферблатах.

Останній ремонт годинника проводився на початку 70-х років минулого століття. У той час було замінено чотири циферблати та годинникові стрілки, які виготовили з листового алюмінію.

 Упродовж декількох останніх років працювали тільки два циферблати, причому годинник часто показував неточний час, а інколи взагалі зупинявся через виробіток і зношення вузлів та деталей, тяг і тросів.

Профілактичні ремонти механізмів кваліфіковано не проводилися, окремі поломки ліквідовувалися непрофесійно, а поржавілі деталі кріплення циферблатів до стін вежі створили небезпеку для перехожих.

Зважаючи на це, Бережанською міською радою (за погодженням із Державним історико-архітектурним заповідником у м. Бережани) було прийнято рішення про невідкладний ремонт годинника на вежі ратуші.

Було заплановано виготовити нові годинникові стрілки у стилі, що був до ремонту у 70-х роках минулого століття, встановити електронний привід та розпридільчий механізм, нові вали до чотирьох циферблатів.

До курантів (дзвонів) буде встановлено нові тяги та троси. Після цього ремонту не буде потреби заводити годинник щоразу через 36 годин, як це було раніше, працюватимуть усі циферблати, а куранти відбиватимуть кожні п’ятнадцять хвилин та кожну годину.

Основний корпус механічного годинника на вежі бережанської ратуші залишиться на встановленому місці як діючий музейний експонат для туристів. Його буде очищено від бруду та зайвих мастил, а також буде відремонтовано шафу, у якій він розміщений.

 

Коментарі вимкнені.