Тернопіль відзначатиме свій день народження, але без «тернополян»
15 квітня (п’ятниця) Тернопіль відзначатиме свій день народження, але без “тернополян”. Так повелося, що перед війною дня уродин не святкували. Може саме тому місто часто забуває про цю дату, а більше, по старій радянській традиції, говорить про “визволення” міста одними окупантами від інших. Відверто кажучи..мені неприємно чути героїчні оди про Живова, Танцорова та інших хлопців..і про те, що їхні імена мають залишатися у пам”яті наших людей.
Танцоров – росіянинин https://uk.wikipedia.org/wiki/Танцоров_Григорій_Васильович
Живов – росіянин https://uk.wikipedia.org/wiki/Живов_Анатолій_Павлович
Був собі польсько-українсько-єврейський Тернопіль і тут його росіяни почали “визволяти” від німців. Так визволили, що міста не стало..і люди порозбігалися.
Із книги І.Дуди. “15 квітня 1944 р. московське “Совинформбюро” в оперативному зведенні оголосило наказ Верховного Головнокомандуючого маршалу Жукову: “Війська 1-го Українського фронту, після тривалих вуличних боїв, повністю оволоділи обласним центром України — містом Тарнополь — великим залізничним вузлом і сильним опорним пунктом оборони німців на львівському напрямі (…)”.
Ввечері, о 20.00 год., Москва салютувала військам 1-го Українського фронту 20-ма артилерійськими залпами з 224 гармат.”
Краще би ліпше згадували про 15 квітня, як дату заснування міста, але тут думки також розбігаються, бо польський фактор також сприймається, як окупація свого часу.
Із книги І.Дуди. “Вперше Тернопіль (як Тарнополє) згадується у квітні 1540 р. у грамоті короля Польського і великого князя Литовського Сигізмунда І, в якій каштеляну Краківському, великому коронному гетьманові Яну Тарновскому надавалося право на володіння територією сучасного міста та його околицями, а також спорудження замку над Серетом в урочищі Сопільче (Топільче) Теребовельського повіту, що мав охороняти південно-східні кордони королівства від нападів кримських татар.”
Ось така історія.
Тарас Циклиняк
Коментарі вимкнені.