Тягнибок зібрався в спікери Верховної ради

Лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок упевнений у проходженні його політичної партії до Верховної ради 7 скликання.
Про це він заявив на брифінгу в суботу в Києві в рамках урочистих зборів, присвячених 20-річчю створення очолюваної ним партії, – пише ТСН.

“Завдання, яке ми будемо ставити (на парламентських виборах) – це перемога, створення першої націоналістичної фракції в історії української держави у Верховній Раді України”, – зазначив він.

“Ми будемо декларувати нашу амбіцію на посаду голови Верховної Ради і будемо боротися за неї”, – сказав Тягнибок.

Він зазначив, що у нинішньої української влади в даний час немає визначеності щодо того, яким буде закон про вибори народних депутатів.

“Ті групи впливу, які сьогодні є в Партії регіонів, серед тих людей, які оточують Януковича, тягнуть ковдру на себе. Доходять чутки, що є мінімум 4 варіанти закону”, – зазначив він.

Тягнибок не виключає, що в законі про вибори прохідний бар’єр до парламенту може бути передбачений на рівні не 5%, а, наприклад, 4%.

“Але навіть якщо це буде 5%, то “Свобода” сьогодні в змозі подолати цей бар’єр”, – підкреслив він.

При цьому лідер “Свободи” зазначив, що партія буде націлюватися а одержання 8-10% голосів виборців, оскільки “третину або навіть половину все одно вкрадуть”.

За словами Тягнибока, найбільш вірогідним варіантом у “Свободі” бачать прийняття закону про вибори народних депутатів за пропорційною системою з відкритими списками.

За словами лідера партії, “Свобода” готова до діалогу з іншими політичними силами про можливе об’єднання чи координацію дій у разі потреби.

При цьому він зазначив, що в даному питанні велику роль гратиме проблема розробки стратегії спільних дій у майбутньому парламенті, проблема спільної ідеології і питання внутрішньої люстрації в партіях, що, за його словами, дасть гарантію відсутності в їх рядах потенційних перебіжчиків.

Тягнибок також підкреслив, що в його політичній силі “немає і не буде” так званих “тушок” (депутатів, які переходять з однієї фракції в іншу).

На позачергових парламентських виборах 30 вересня 2007 року “Свобода” зайняла 8-е місце з 0,76% голосів серед 20 учасників кампанії.

Коментарі вимкнені.