В Україні може з’явитися ще одна автономна республіка
Президент невизнаної Придністровської Молдавської Республіки Ігор Смирнов допускає проведення референдуму про приєднання Придністров‘я до України.
Про це він сказав в інтерв’ю газеті «Україна молода», пише “ВКурсе”.
“Бажання бути з Україною, вважаю, нікуди не поділося. Звичайно, з самого початку це була ідея українства … Нехай українська громада створить порядок, проведе референдум, і все. І якщо вирішить народ бути з Україною, значить так тому і бути», — сказав Смирнов, відповідаючи на запитання чи можливо, що народ Придністров‘я вирішить, щоб регіон став автономією в складі України.
Смирнов нагадав, що в 1924-1940 роках регіон вже входив до складу України в якості основної частини Молдавської АРСР.
«Взагалі, це територія України, якщо говорити відверто. Уточнюю, Радянської України у складі СРСР. Так як Придністров’я було автономією УРСР 16 років», — зазначив він.
При цьому, за його словами, на початку 1990-х років разом з однодумцями він вже звертався до України з проханням про приєднання.
При цьому Смирнов поскаржився, що Україна перешкоджає експорту продукції підприємств ПМР.
«Не дає нам, в тому числі і Україна, посилаючись на європейські правила, експортувати нашу продукцію. Блокують нас. Мовляв, ми повинні відправляти її до Молдови, так як є невизнаними», — сказав Смирнов.
Лідер Придністров‘я додав, що впевнений у майбутньому визнанні незалежності республіки від Молдови, виключивши возз’єднання з нею.
«Світ обов‘язково нас визнає! А щодо того, чи бути разом з Молдовою, то ніколи», — сказав Смирнов.
За його словами, близько 87 країн вже торгують з Придністров’ям, чим фактично визнають його.
Як повідомлялося, експерти вважають основною функцією України врегулювання Придністровського конфлікту та забезпечення безпеки в регіоні.
22 вересня в Москві (Росія) була досягнута домовленість про відновлення офіційних переговорів щодо врегулювання Придністровського конфлікту у форматі «5 +2» (Молдова, Придністров’я, Росія, Україна, Організація з безпеки і співробітництва в Європі; спостерігачі США і Європейський Союз).
Коментарі вимкнені.