За три місяці Податковий кодекс знищив ще 10 тисяч підприємців

У другому кварталі 2011 року кількість фізичних осіб-підприємців, які зареєстрували свою діяльність, скоротилася більше ніж у 2,5 рази в порівнянні з аналогічним періодом 2010 року.

Про це заявив народний депутат Святослав Олійник під час проведення міжнародного Круглого столу «20 років незалежності: хто насправді живе в демократії», посилаючись на відповідь Державної реєстраційної служби.

У документі сказано, що в період з квітня по липень 2011 року було зареєстровано близько 31 тисячі підприємців, у той час як за аналогічний період минулого року – 83 тисячі.

У відповіді відомства також повідомляється, що за три місяці 2011 року кількість підприємців скоротилася більше ніж на 10 тис. Зокрема, в період з квітня по липень 2011 року було зареєстровано близько 31 тисячі підприємців, у той час як припинили свою діяльність майже 42 тисячі.

«Політика, спрямована на скорочення підприємницької активності громадян, наочно виражає азіатську сутність чинної влади. Уже очевидно, що уряд Азарова вибудовує модель економіки, заснованої на домінуванні трьох-чотирьох корпорацій, організованих на принципі кримінальної ієрархії, де категорії бюджету замінені категоріями “общака” », – заявив Олійник.

Нагадаємо, 18 листопада 2010 року Верховна рада прийняла Податковий кодекс, який фактично скасовував спрощену систему оподаткування і посилив контролюючі функції податківців.

30 листопада президент Віктор Янукович прийняв рішення накласти вето на Податковий кодекс. Зокрема, він запропонував парламенту зберегти чинну систему оподаткування малого бізнесу.

2 грудня парламент прийняв у новій редакції Податковий кодекс із урахуванням пропозицій глави держави. Документ набрав чинності 1 січня 2011 року.

Міжнародний Круглий стіл «20 років незалежності: хто справді живе в демократії» був організований партією «Україна Майбутнього». У ньому взяли участь політичні експерти з України, Білорусі та Росії.

 

Коментарі вимкнені.