Змінилися правила дорожнього руху України

Кабінет міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху України з метою приведення їх у відповідність до закону «Про дорожній рух».

Згідно із постановою уряду №1029 від 26 вересня 2011 року, водій тепер не зобов’язаний мати при собі талон, який додавався до посвідчення, не потрібна також і довіреність на водіння автомобіля. Достатньо лише самого посвідчення водія і техпаспорта. З ПДР виключені згадки про дорожні листи і документацію на вантаж, повідомляє  ZAXID.NET.

Розширено визначення мопеда: відтепер це двоколісний транспортний засіб не тільки з двигуном об’ємом до 50 куб см, а й з електродвигуном потужністю до 4 кВт. Водій мопеда, як і водій мотоцикла, зобов’язаний їздити в застебнутому шоломі.

Водій повинен пред’являти документи, а не передавати їх інспектору ДАІ, як вимагалося раніше. Згідно з новою редакцією, інспектор може провести перевірку технічного стану транспортного засобу за допомогою спеціальних приладів.

Істотно спрощуються дії водіїв у разі легких ДТП за умови наявності страховки, відсутності травмованих, п’яних за кермом і складанні спільного повідомлення про аварію за зразком Моторно-транспортного страхового бюро України.

Згідно із нововведеннями, необхідно знижувати швидкість до 40 км/г біля нерухомого транспортного засобу на узбіччі із включеним проблисковим маячком синього кольору. Також підвищується до 21 року віковий ценз водіїв автобусів, трамваїв і тролейбусів.

Крім того, скасовано вимогу щодо наявності у правому нижньому кутку переднього вітрового скла транспортного засобу талону про проходження технічного огляду.

Постановою Кабміну України вводиться європейська категоризація транспортних засобів. Внесено й низку інших змін.

Коментарі вимкнені.