“Покаже все!” У яких випадках потрібна комп’ютерна томографія?

В умовах пандемії коронавірусу процедура комп’ютерної томографії легень набула великого значення при постановці діагнозу. Поки лікарі та хворий чекають на результати лабораторних досліджень,  КТ покаже вже всі наявні зміни у легенях набагато швидше. 

Отже, можна буде швидко призначити відповідне лікування та врятувати пацієнта. Однак томографія показана не лише за підозри на коронавірус. У яких випадках і кого направляють на КТ легень, розповів лікар-рентгенолог МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль» Олексій Юрійович Розумний.

 

-У яких випадках лікар може направити на комп’ютерну томографію?

Лікар направляє на КТ органів грудної клітки, куди, зокрема, входять і легені, за таких показань:

  • порушення функції дихання;
  • серцевої діяльності;
  • підозра на пухлинний процес;
  • туберкульоз;
  • кровохаркання;
  • дихальна недостатність.

Завдання грамотного лікаря-рентгенолога – розібратися в причинах виникнення тривожних симптомів та поставити правильний діагноз. Від його вердикту і залежатиме подальше лікування пацієнта.

 

-Що показує КТ легень при пневмонії?

– Картини можуть бути різні. Адже видів пневмонії, як і їх причин, – безліч. Якщо говорити науковою мовою, пневмонія – це інфільтрація легеневої тканини. Виділяють три типи інфільтрації: альвеолярна, інтерстиціальна та змішана. 

Альвеолярна інфільтрація – заповнення альвеол (основної дихальної одиниці легені) рідиною; інтерстиціальна – набряк стінок «скелета» легені на кшталт «матового скла» та «бруківки» (перегородки). Картина відповідна.

 

-Чи шкідлива процедура? Чи вимагає процедура проведення КТ особливої ​​підготовки?

– Ні, жодної особливої ​​підготовки ця процедура від пацієнта не потребує.

 

– Чи може це обстеження зашкодити пацієнтові? Все-таки є рентгенівське випромінювання.

– Усе питання у співвідношенні шкоди та користі. Сьогодні немає інших способів, крім КТ для діагностики станів легеневої тканини. Всі інші методи ще небезпечніші. Незначна шкода у вигляді променевого навантаження цілком компенсується отриманням вичерпної інформації, яка дозволить призначити якісне та своєчасне лікування, а отже, перемогти хворобу. І КТ більше робити не буде потрібно. До того ж відкрию один маленький секрет – наш апарат Siemens SOMATOM.Go.Up дає найбільш мінімальне променеве навантаження!

 

– І все ж таки, як часто можна робити КТ легень без шкоди для здоров’я?

– Один раз на тиждень цілком безпечно для пацієнта проводити цю процедуру за потреби. Але це, звичайно, вирішує ваш лікар.

 

– Іноді лікарі призначають КТ легень із контрастним посиленням. У яких випадках це відбувається?

– Комп’ютерна томографія органів грудної клітки з контрастуванням призначається в першу чергу для виявлення та верифікації тромбоемболії легеневої артерії та її гілок. У другу чергу – для встановлення злоякісності пухлинного процесу в легені або середостінні. Комп’ютерна томографія, як я вже казав, дуже інформативний засіб діагностики.

 

– Чи є протипоказання до проведення комп’ютерної томографії легень?

– Протипоказань до проведення КТ практично немає. Але якщо вам необхідно введення контрасту, то протипоказанням може бути непереносимість контрасту – алергія до йодовмісних препаратів.

 

Номери для запису на консультацію: 

(0352) 52 52 52, (068) 752 52 52

МЦ «Оксфорд Медікал» розташований за адресами:

м. Тернопіль, вул.С.Качали,5, проспект С.Бандери 41.

Онлайн-запис на прийом на сайті

https://ternopil.oxford-med.com.ua/

Стежте за нами в Instagram

https://www.instagram.com/oxford_medical_ternopil/

 

Коментарі вимкнені.