Яким повинен бути кабінет біології в сучасній українській школі

Біологічний кабінет в школі — це навчальний клас, де учні вивчають закони природи та взаємозв’язок людини з нею. Однак без належного обладнання та оснащення, що становлять матеріальну базу кабінету, неможливо використовувати ті нові форми і методи навчання, які, згідно з концепцією «Нової української школи» і реформи освіти в Україні, впроваджуються в практику, а також виконувати в повному обсязі лабораторні та практичні роботи, передбачені типовою програмою навчання.

 

 

Роль лабораторних та евристичних робіт при освоєнні курсу предмета «Біологія»

 

Евристичні та лабораторні роботи під час вивчення предмету «Біологія» формують в учнів вміння та навички пошуку додаткової інформації за межами підручника, але з опорою на ті знання, які вже отримані з цього джерела. Дитячі психологи приходять до висновку, що розумова праця школярів при цьому дещо схожа з науковою та творчою діяльністю науковців. Адже виконуючи такі завдання, школярі переосмислюють освоєні знання й самостійно визначають окремі закономірності та додаткові факти. Тому вислів: «Що чую — можу забути, що бачу — запам’ятовую, що роблю — розумію» необхідно ставити в основу роботи на уроках біології.

Що повинно бути в кабінеті біології

кабінет біології

В «арсеналі» шкільного кабінету «Біологія», згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 22.06.2016 №704, таблиця 2, повинні бути такі засоби навчання (https://labora.com.ua/catalog/laboratorne_obladnannya1234):

  • цифрове вимірювальне обладнання;
  • тематичне демонстраційне обладнання;
  • обладнання для проведення практичних і лабораторних робіт;
  • оптичні прилади: мікроскопи, лупи;
  • набір інструментів для препарування;
  • набори мікропрепаратів (за різними темами курсу «Біологія»);
  • моделі-аплікації структури білка, ДНК, вірусу СНІД;
  • тематичні колекції та гербарії рослин;
  • об’ємні та барельєфні моделі клітини, скелета, органів різних представників тваринного світу та людини;
  • лабораторний посуд, реактиви, предметні скельця та інше приладдя.

 

Де купити лабораторне обладнання для кабінету «Біологія»

Інтернет-магазин компанії «Лабора», що має свої виробничі потужності для облаштування дитячих та навчальних закладів, пропонує якісне лабораторне обладнання для кабінету «Біологія» та інших дисциплін, а також окремі набори, колекції, моделі, інструменти та прилади. Вироби сертифіковані й відповідають рекомендаціям та нормативам МОЗ України. Кваліфіковані менеджери магазину залюбки допоможуть зробити оптимальний вибір товарів, що представлені в каталозі — https://labora.com.ua/catalog. А також дадуть відповіді на всі питання та оформлять замовлення. Оперативне доставлення товару здійснюється в усі населені пункти України.

Коментарі вимкнені.