У Кременці відкрився міжнародний художній пленер “Краєвиди Волині” (фото)

В Кременці відбулося відкриття міжнародного художнього пленеру “Краєвиди Волині”, котрий відбувається під егідою ЮНЕСКО і за сприяння меценатів , культурологів і мистецтвознавців. Фундатором і організатором пленеру виступає благодійна організація “Добродії”( м. Кременець).

Її голова Андрій Левчук є куратором мистецької акції. До участі в пленері запрошені талановиті художники з 13 країн, зокрема Сирії, котра переживає зараз кризу і проблеми, схожі до українських. Окрім закордонних художників до акції долучились молоді українські митці з різних міст України і, навіть, патріарх волинського живопису Петро Собко з Луцька.

Презентація пленеру відбулася в актовій залі Гуго Колонтая Кременецької педагогічної академії. З презентаційною промовою виступив куратор мистецької акції Андрій Левчук, а також гості і учасники пленеру. Розпочалося художнє дійство перфоменсом молодого художника з Ісландії Александра Заклинські на тему миру в Україні. Автор у своєрідній манері подав своє бачення України, боротьби і майбутнього миру. Опісля майстри вирушили в гори, власне, для написання робіт. Особливістю пленеру є те, що роботи, котрі будуть відібрані по його завершенні не лише виставлятимуться в музеях, галереях і замках Волині, а й братимуть участь у міжнародних виставках. Де-які з них продані, а кошти, котрі виручать з продажу робіт, підуть на допомогу українському війську.

Дзвінка Торохтушко

Коментарі вимкнені.