На Тернопільщині забраковано понад 50% шкільної продукції

Ринок дитячого одягу і взуття в Україні величезний, а от відшукати якісний і, головне, безпечний не так вже й просто. Спеціалісти управління у справах захисту прав споживачів перевірили 35 підприємств, які реалізують шкільні товари. Як з’ясувалось, усі розповсюджувачі не без гріха. Спеціалісти управління виявили на підприємствах 115 поршень правил реалізації продукції для школярів, – пише газета “Номер один”.

На етикетці виробник повинен залишити свої координати

Дитячий одяг, який відповідає всім вимогам безпеки і нормативних документів, отримує санітарно-епідеміологічний висновок, а на його основі – сертифікат відповідності або свідоцтво про визнання, якщо це стосується імпортної продукції.

Однак нерідко дитячий трикотаж реалізовують без сертифікатів відповідності. Відсутність сертифіката, як правило, означає, що річ виготовляється і продається нелегально. Найбезневинніші недоліки, які виявляють при дослідженні несертифікованої продукції: неякісне пошиття, неправдиві дані про вміст сировини і неповний перелік символів по догляду за нею, – розповідає заступник начальника управління у справах захисту прав споживачів у Тернопільській області Тетяна Кав’юк .

Тож споживачам слід уважно читати інформацію на маркуванні продукції. Етикетка повинна містити усі необхідні реквізити: назву країни, назву та адресу виробника, товарний знак (за наявності), позначення нормативного документа, обов’язковим вимогам якого має відповідати виріб, назву виробу, його артикул, модель, розміри, вміст сировини, дату виготовлення, символи щодо догляду, інформацію щодо сертифікації товару (за наявності), штриховий код. Адже якщо підприємство зекономило навіть на етикетках, то вже про забезпечення якості мова взагалі не йде. На фірмових речах етикетки та ярлички мають бути не приклеєні, а пришиті. Дешеві китайські підробки, які маскують під відомі бренди, навмисно змінюють букву у його назві, щоб безкарно продавати подібну продукцію довірливим покупцям.

«Споживачі» забракували кожну другу пару дитячого взуття

Спеціалісти управління перевірили товарів шкільного асортименту на суму 56 тис. грн. Понад 53% шкільної продукції на суму майже 30 тис. грн. забраковано та знято з реалізації, з них через відсутність документів про якість та безпеку – майже 15 тис. грн., через відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товар –11 тис. грн., через невідповідність вимогам нормативних документів на суму 3,75 тис. грн.

– Перевірено майже три сотні пар взуття шкільного асортименту, забраковано та знято з реалізації 184 пари: 80 пар – через відсутність супровідних
документів щодо якості та безпеки, 40 пар – через відсутність необхідної, доступної достовірної, своєчасної інформації про товар, 64 пари – через
невідповідність вимогам нормативних документів. У магазині «Все найкраще – дітям» (м. Тернопіль) припинено реалізацію дитячих туфель для дівчаток торгової марки «Skarlet» та «МХМ». Причина – на індивідуальній упаковці не зазначено виробника, його адреси, дати випуску, номера нормативного документа, реквізити «розмір», «колір», «модель», інструкції та рекомендації по догляду подані виключно іноземною мовою. Прихідні документи не представлені. Аналогічні порушення встановлено при реалізації дитячих спортивних туфель «Dolar dod» , «YJlR «YТОР» у відділі ТК «Оріон». У магазині «Дитячий світ» (м. Бережани) реалізацію дитячого взуття припинено через відсутність необхідної, доступної, достовірної інформації. На індивідуальній упаковці із взуттям відсутня інформація про виробника на державній мові, інструкція щодо експлуатації та догляду за взуттям викладена іноземною мовою. Аналогічні порушення встановлено у магазині «Країна   дитинства» (м. Тернопіль) та «Взуття» ( м. Теребовля), – розповідає Тетяна Кав’юк.

 

Коментарі вимкнені.