Телепрограма на ЗІК-ТВ була замовлена опонентами Надала?

10-го серпня відбувся прямий ефір програми «Хто тут живе?» на телеканалі ЗІК-ТВ, в якому брали участь міський голова Тернополя Сергій Надал, екс-голова Роман Заставний, його колишній заступник Петро Гринчишин та екс-голова громадської ради з питань духовності і моралі Олег Крочак. Мер Тернополя був першим, хто не побоявся з міських голів приїхати на прямий ефір.

Формат програми передбачає скандали, оскільки тележурналісти каналу пробують розповісти правду про чиновників, депутатів, суддів та правоохоронців. Щосереди держслужбовців запитують: «Для кого вони працюють – для народу, чи для власного добробуту?».

Програма з участю тернопільських політиків теж не обійшлася без скандалу.

Директор телеканалу і ведучий програми Дмитро Добродомов використовував матеріали надані міської радою та з інтернет-ресурсів (Йдеться про матеріали, які можна використати в ЗМІ і не отримати судового позову. Законопроекти, які б регулювали статус інтернет-видань в Україні прийняті не були, – ред).

– Журналісти телеканалу «ЗІК» отримали доступ до всієї інформації, що їх цікавила, та до людей, що могли фахово пояснити всі цифри та факти. – розповідає Сергій Надал. – Але автори прагнули сенсації та скандалу, а не об’єктивності. Вся інформація, що була подана, йшла від тернопільського джерела, а якщо подивитись хто давав коментарі – діючі депутати, то стає все зрозуміло.

Ведучий, запитаннями про майно Надала, його кредити, закордонні поїздки то про продаж комунального майна і землі в Тернополі, вивів мера «з себе». За словами політика він мав конкретне завдання, і що це було видно неозброєним оком.

Сергій Надал в прямому ефірі заявив про замовність програми і про те, що телеканал ЗІК є власністю партії “Регіонів”. Натомість телеканал пригрозив меру судом.

– Якщо вони так вважають – це їхнє право. Але це звичайне бажання виключно створити скандал і таким чином підняти рейтинг каналу за рахунок міського голови. Потрібно завжди відстоювати власну думку та доносити свою позицію до громади. Якщо б я не пішов на цю передачу – глядачі не мали б жодної можливості отримати пояснення до викривленої інформації.

«Погляд» звернувся за коментарем до київської журналістки, кореспондентки програми «Вікна новини» на телеканалі СТБ, учасниці руху «Стоп цензурі!» Наталії Соколенко.
– Я подивилась лише сюжет, обговорення не дивилась. І чесно кажучи, була вражена. Я знала, що Надал живе в будинку, але що в такому? І що він до того працював лише в податковій інспекції, – каже Соколенко. – Я сама виплачую кредит за двох-кімнатну квартиру, при зарплаті більшій чим в мера чи в податкового інспектора. Мені дійсно складно платити і за комунальні послуги, і за кредит. А скільки потрібно платити Надалу за опалення, газ, електрику?
Журналістка вважає, що програма не замовна. Оскільки, якщо хочеш дізнатися правду про якусь людину, то запроси конкурентів.
– Це абсолютно стандартний журналістський прийом запрошувати не друзів, а конкурентів. На ВВС в студію не будуть запрошувати мера Лондона та його кума, – говорить Соколенко. – Дмитро Добродомов має бездоганну репутацію в моїх очах. Честь і хвала йому. Я вважаю, що він веде один з найкращих розлідуванних проектів в Україні. Єдине, потрібно дати належне меру Тернополя Сергію Надалу за те, що він прийшов у студію і дав інтерв’ю журналістам. Не всі наважуються.

Надія Греса

-1 thoughts on “Телепрограма на ЗІК-ТВ була замовлена опонентами Надала?

 • 16:29 | 12.08.2011 о 16:29
  Permalink

  Переглядав передачу двічі )) Про яку об’єктивність може йти мова? Чому не запросили людей з громадських організацій або дійсно незалежних експертів? У даному випадку виникає запитання – А судді хто?! Заставний з своїм екс-заступником!? Вони мало Тернопіль почистили? Чи їхній соратник з посольства божого, який був засуджений на 20 років?

 • 16:36 | 12.08.2011 о 16:36
  Permalink

  Я хочу бути журналістом, але те, що побачила, не вміщається в голові. Журналіст має вести себе як рефері, а не як основний нападаючий у своїй програмі. Ця програма нагадує дуже погану копію шоу Шустера. Принаймні опонентів київські журналісти вибирають таких, щоб могли щось говорити, дискутувати, а не просто хіхікати і закидати якісь дурні, незрозумілі людям звинувачення лише тому, що перед ними опонент. Де аргументи опонентів, де обєктивна позиція журналіста? Схоже на заказуху стопудово. Якось дуже злагоджено працював журналіст і опоненти.

  • 16:59 | 12.08.2011 о 16:59
   Permalink

   Оксанка, хотіти бути журналістом не означає , що ви вже ним є і . до речі , відповідно до вашого коментаря складається враження, що нормальним спеціалістом ви не станете , надто рожеве уявлення . Те, що Надала не похвадиди , зайвий раз підтверджує НЕЗАМОВНІСТТЬ програми , наш нарцис-поп-зірка дуже любить себе хвалити, а від нападіть прикриватись прапором Свободи. Об”єктивно можу визнати те, що на початку програми він тримався краще , але ” чим далі в ліс- тим більше дров” …

 • 16:49 | 12.08.2011 о 16:49
  Permalink

  Не фанат Надала, але йому респект! ))) Це ж він вивів ведучого з себе.
  Цікаво, ЗІК верне Заставному гроші, їм ж так і не вдалось опустити нашого мера?!

 • 17:04 | 12.08.2011 о 17:04
  Permalink

  Що їм і вдалося. Ще його треба за брехню і зневагу до свого народу посадити за грати, то там ще більше опустят,там таких хольоних люблят.
  «2000 гривень на місяць мінімум треба сплачувати за автомобіль, за будинок потрібно сплачувати ще понад 3 000 гривень, а ще його утримання, харчування родини, закордонні поїздки мера власним коштом, планшет Іpad та мобільний Іphon (вартістю у двомісячну зарплатню мера), інші недешеві витрати – ці суми якось не співпадають із вашою реальною зарплатою. Поясніть, як вам так вдається?», – розпитував свободівця після продемонстрованих в ефірі журналістських розслідувань ведучий Дмитро Добродомов.

  Сергій Надал пояснив, що сплачувати кредит йому допомагає родина. Ведучий програми «Хто тут живе?» перепитав, чи понад мільйон гривень справді сплачують усі разом. «Ні, чому, сплачує той, на кого записаний кредит», – заперечив сам себе Сергій Надал. Журналістські розслідування показали, що у 2010-му році Сергій та Олена Надали відшкодували державі 136 000 гривень. Це на 49 000 гривень більше від офіційного заробітку родини (86 533 грн).http://www.ukr.net/go4/aHR0cDovL3ppay51YS91YS9uZXdzLzIwMTEvMDgvMTIvMzAzNDU0.html?id=19309236&c_id=16%DF%EA

  • 22:03 | 12.08.2011 о 22:03
   Permalink

   Дивні, бо I-Pad згадали, I-phone….шановні, не смішилися б. Я маючи зарплату середньостатистичного найманого працівника і то спроможний був купити пів року тому собі користований I-Phone. А що ви хотіли, щоб мер з телефоном за триста гривнів ходив – при такому статусі потрібні так звані “атрибути успішності”, крім того кажу що це не розкіш – а справді зручний засіб для звязку, планування дня, доступу в інтернет і т.д. – сам переконався і не хочу іншого телефона. За I-Pad – аналогічно, але з цією темою ще смішніше, бо чомусь коли люди валом кругом купують в маркетах електроніки нотбуки за такою ж вартістю як I-Pad – то це для журналыстыв не розкіш, а от I-Pad…за що? це ж такий самий компютер, тільки планшетний, та ще й по такый ж ціні як середній ноутбук ВІД 4000 ГРИВЕНЬ
   http://mstore.com.ua/index.php?cPath=228

 • 19:50 | 12.08.2011 о 19:50
  Permalink

  А я вражений позицією Наталі Соколенко.. це шо кругова порука серед журналістів?
  Може ми різні передачі дивилися?
  Всі висновки ЗІКу базуються на недолугому (інакше його назвати важко) аналізі декларації Надала.. наприклад 6 грн назвати 6 відсотками за кредит.. і там мер правильно зауважив, що якщо пдається інформація – то вона має подаватися обєктивно.. а не будуватися на домислах..

  Крім того варто відзначити зверхню, а інколи хамську поведінку ведучого по відношенню до гостя.

  • 22:17 | 12.08.2011 о 22:17
   Permalink

   я взагалі про наталію соколенко вперше чую:)

 • 21:19 | 12.08.2011 о 21:19
  Permalink

  вдаримо по зпмовній програмі замовною статтею 🙂

 • 07:35 | 13.08.2011 о 07:35
  Permalink

  Соколенко впала в моїх очах

 • 12:11 | 13.08.2011 о 12:11
  Permalink

  Невже коментарі пишуть тернополяни? При середній заробітній платі 1500 грн.? Може я не в тому місті живу, не в ті магазини ходжу?

 • 15:31 | 13.08.2011 о 15:31
  Permalink

  Заставний, здається, почав готуватися до майбутніх виборів. Чомусь його статки ніхто ніколи не рахував, а Надал у своїй передвиборчій програмі мав необережність показати свій “будиночок”, от тепер і має.

 • 17:39 | 13.08.2011 о 17:39
  Permalink

  Добре видно намагання Надалових заробiтчан звести дискусiю в коментарях до обговорення професiйностi ведучого, хто кого переговорив, i тому подiбне. А чому нiхто не хоче обговорити факти “дiяльностi” мера? Тобто про все крiм будинку. За нього нехай голова болить у внутрiшньоiбезпеки ДПА. Про “аукцiони”, про видiлення землi пiд садочки-городи, для “малозабезпечених” (цiкаво, як надал буде конторолювати дiяльнiсть приватноого товариства), хоча вiн можливо iбуде контролювати, а мiськрада точно нi. Про це забули? А майно ГРОМАДИ! Тобто всiх нас!

 • 21:31 | 13.08.2011 о 21:31
  Permalink

  Надал добре підготувався. Чітко пояснив як саме отримав та сплачує кредитні будинок та авто.
  Я так розумію, що критики вважають, що мер має жити в 2-кімнатній квартирі або гуртожитку і нівякому разі не користуватись і-падом 🙂

 • 08:08 | 14.08.2011 о 08:08
  Permalink

  V Ternopoli byvay ridko ale zavwe,cikavlysya…tum bilwe e z chum porivnyatu….Novuy mer tum biljwe yak ya zrozymiv ternopolyanun….vrazuv v krawchomy rozyminni cjogo slova…MOLODEC..Staruy mer potyagye vid njogo chumisj SILJSKUM O…ZAVISTJ,dryguy pan GRYCHUWUN yak tak zrozymiv…stara zakalka,neprofesiynuy pidxid do sprav,i pidbrixyvannya…zaluwku SOVKA spusyvatu treba davno na pensiyu….Tretiy cholovik ne vid boga to tochno,z dyxovnistyu to WOK…MENI DYJE SPODOBALOSJ VEJ TAKU SVIY E SVIY

 • 08:08 | 14.08.2011 о 08:08
  Permalink

  V Ternopoli byvay ridko ale zavwe,cikavlysya…tum bilwe e z chum porivnyatu….Novuy mer tum biljwe yak ya zrozymiv ternopolyanun….vrazuv v krawchomy rozyminni cjogo slova…MOLODEC..Staruy mer potyagye vid njogo chumisj SILJSKUM O…ZAVISTJ,dryguy pan GRYCHUWUN yak tak zrozymiv…stara zakalka,neprofesiynuy pidxid do sprav,i pidbrixyvannya…zaluwku SOVKA spusyvatu treba davno na pensiyu….Tretiy cholovik ne vid boga to tochno,z dyxovnistyu to WOK…MENI DYJE SPODOBALOSJ VEJ TAKU SVIY E SVIY

 • 14:46 | 14.08.2011 о 14:46
  Permalink

  Є питання інше – якщо Надал живе в такому будинку то чомуж він прописаний в кімнаті з 16 кв.м гуртожитку Тернопільбуду?

 • 15:08 | 14.08.2011 о 15:08
  Permalink

  А раптом його жінка з дому вижене?!

 • 15:40 | 14.08.2011 о 15:40
  Permalink

  Відмінність між статками НАДАЛА І ЗАСТАВНОГО в тому, що Заставний може пояснити їх походження – він у владу прийшов з бізнеса, а Надал з ПОДАТКОВОЇ! МИ ЖИВЕМО В ЛАЙНІ, ТЛМУ ЩО У НАС ТАКІ ПОДАТКІВЦІ!!!!!!!!

  • 16:17 | 14.08.2011 о 16:17
   Permalink

   Соколенко, не говоріть за всіх:) якщо ви живете в лайні, то я за вас рада:)
   моє життя мені цілком подобається) може, тому, що не мала справ з податковою, може, тому, що мені байдуже хто при владі, а може – тому, що я думаю про те, що є у мене, а не те, що є у мера, чи когось там ше:)

  • 18:15 | 15.08.2011 о 18:15
   Permalink

   Я б порадив вам перед тим як роздавати коментарі – хоча б подивитися про що мова.
   По-моєму, Надал пояснив як йому вдалося збудувати будинок та придбати автомобіль.
   Просто таке відчуття, що кожен чує тільки те що хоче почути.. Можливо це своєрідне стереотипне мислення? типу усі чиновники – корупціонери, усі свободівці – псевдопатріоти і т.д.

 • 17:12 | 14.08.2011 о 17:12
  Permalink

  Соколенко професійний журналіст і вправно робить роботу! На відміну від більшості тернопільских журналістів з якими Свобода з Надалом на пару в інтимних стосунках!

  • 17:47 | 14.08.2011 о 17:47
   Permalink

   Санька, та може й професійно, не знаю, казати не буду, але ж вона стверджує, що “МИ ЖИВЕМО В ЛАЙНІ”… якось не зовсім приємно таке чути:) А вам?

   • 21:39 | 14.08.2011 о 21:39
    Permalink

    Наівна ти є ))) в коментах я Надалом підпишуся ))) і ти повіриш)))

    • 22:08 | 14.08.2011 о 22:08
     Permalink

     Це дійсно Соколенко, переглянула програму, пані Наталія, здається, писала коментарі і туди, залишала свій номер

  • 18:25 | 15.08.2011 о 18:25
   Permalink

   Ви занадто поганої думки про тернопільських журналістів..

 • 21:57 | 14.08.2011 о 21:57
  Permalink

  Сорці і Санці. Пишу справді я. Для перевірки мій моб 0952789612, можете набрати, я відповім:) за цим же номером можете повідомляти цікаві новини вашого міста:) Далі, щодо лайна і бажання чи небажання знати простатки мера, так, з одного боку. “Знания умножают скорби”. Менше знаэш. Краще спиш, про таких людей написала статтю одна моя колега, російською мовою, назва, “Застенчивое быдло. “МОВА ТАМ ЙШЛА ПРОЪЪ ЗНАЙОМИХ З М’ясокомбінату, які знали з чого ковбаса, знали їхні друзі і родичі, але ніхто тим не обурювався, приходили до крамниці і купували ковбасу, хоча знали, що то не ковбас, ЛАЙНО!

  • 22:18 | 14.08.2011 о 22:18
   Permalink

   добре знати з чого ковбаса і не купувати, гірше – навіть у добрій ковбасі лайно шукати;)
   стосовно мерів… декому і при заставному було добре, і при надалу також, і при кучмі-ющенку-януковичу. можна жити своїм життям і не звалювати особисті проблеми на когось. Мої батьки взагалі союз хвалять, всіх критикують, і що? Жити їм від того простіше?:)
   Я от на вибори не ходжу, знаючи систему… тому мене потім не обурює каміння в унітазі гаранта, я і так не голосувала. Не голосувала і за Ющенка, не розчаровувалась, бо нашо було зачаровуватись?
   розумію, що журналісти для влади, як кру для держустанов, але не шукайте лайна у кожній палці ковбаси;)

 • 23:27 | 14.08.2011 о 23:27
  Permalink

  Прошу панство не вказувати мені, що робити! А на вибори Ви даремно не ходите, даремоно не записуєтеся у спостерігачі і тому подібне. Якби Ви контролювали владу, дороги в Тернополі були б як там, де влада – підконтрольна. Я майже весь світ цивілізований об”їздила, мушу сказати, таких доріг в містах з усталеною демократією нема! Ви намагаєтеся перевести дискусію в инше – філософське русло)))) але будинок Надала – я тут делікатно промовчу про неозамковий стиль)))))) – це свідчення його “невтомної праці” на благо України у Податковій, – це – доказ у суді, і суд неодмінно буде!

 • 23:58 | 14.08.2011 о 23:58
  Permalink

  Зі сторінки журналістка Вахтанга Кіпіані у Фейсбуці
  Vakhtang Kipiani
  Патріоти поділяються на дві групи – одні люблять свою країну, відчувають складіність і багатовимірність життя, не вважають себе безпомильними і йдуть вперед. Інші теж дуже люблять свою країну – але не реальну – складну і прекрасну, а вигадану, ідеальну “українську Україну” – без російськомовних, росіян, євреїв, гагаузів та інших грузинів, “ліберастів”, професорів УКУ та всіх інших “козлов, которые мешают нам жить” (копірайт Януковича). На диво, всі другі є членами та прихильниками “Свободи”.
  МЕНІ ОСОБЛИВО СПОДОБАВСЯ ПАСАЖ “БЕЗ ПРОФЕСОРІВ УКУ”, СВОБОДА ЗВІЛЬНИЛА НЕУГОДНОГО ПРОФЕСОРА, ЧИ НЕ ТАК, ЧИ ВІН НЕДОСТАНЬО УКРАЇНУ ЛЮБИВ?????

Коментарі вимкнені.