Флорбольне дербі по-тернопільськи завершилося бойовою нічиєю

Перше у історії флорбольне тернопільське дербі відбулося 24 січня у спортзалі школи №20. Між собою змагалися два великих у майбутньому клуби не лише Тернополя, а й, можливо, всієї України.

Стимул-ТНВК №17 та Тернозаври — команди, які вперше зійшлися на майданчику у протистоянні між собою. Назва команди “Тернозаври”, ще не зовсім відома вболівальникам, адже її лише нещодавно затвердили тренер команди Тарас Мамус та учні школи №20, які і складають основу Тернозаврів.

— Назва клубу, команди — досить відповідальний момент для подальшого існування та формування колективу, — каже тренер команди Стимул-ТНВК №17 Володимир Смолка. — Також я переконаний, що назва — це характер команди і він відображатиметься у всіх наступних турнірах та змаганнях. Мені приємно, що наші опоненти визначилися з назвою Я можу охарактеризувати новачків Шкільної Ліги, як перспективну команду, яка має всі шанси випередити всіх своїх суперників у Лізі, звичайно, крім нас (сміється). Адже перед  початком сезону ми поставили собі ціль — виграти Шкільну Лігу (U-10). Над цим ми працюємо на кожному тренуванні!

На початку року, тернопільська обласна федерація флорболу вирішила  започаткувати тернопільське дербі між першими флорбольними колективами міста — Стимулом та Тернозаврами. Протягом року, щомісяця, команди будуть зустрічатися між собою. Буде вестися офіційна статистика протистоянь, а наприкінці року — урочиста церемонія нагородження кращих гравців та переможця. Сама ідея вміщує в собі цілу низку подій, які будуть оприлюднені  згодом.

— Я вирішив впровадити у тренувальний процес змагальну атмосферу між сусідами по турнірній таблиці Шкільної ліги, — додає тренер Стимулу. — Вже перший матч підтвердив неймовірну цікавість та актуальність цього задуму. Ми  творимо  історію  флорболу. Флорбол єднає…

Юні флорболісти з нетерпінням чекали протистояння із своїми земляками. Адже обидві команди потоваришували після поїздки у Мелітополь, де змагалися за кубок Скали. Повернувшись додому, діти згадали, що між собою вони — сусіди по турнірній таблиці. Тому довести, хто кращий, хотіли обидві сторони.

Матч розпочався активним пресингом форвардів Стимулу, що і призвело до швидкої  реалізації моментів. Двічі відзначився Ростислав Копанський, а один гол на рахунку Романа Галана (3:0). Господарі майданчику, пропустивши швидкі м’ячі, серйозно задумалися про подальший перебіг подій.

Зробивши перестановки, господарі вдало організували прорив по флангу, а комбінацію  голом завершив кращий гравець Тернозаврів — Максим Гарач (3:1). Граючі тренери команд теж відзначалися голами. Двічі забив тренер Стимула — Володимир Смолка та один гол на рахунку його опонента — Тараса Мамуса. До речі, Володимир Смолка поступово відновлюється від травми, отриманої під час другого туру Вищої ліги. Отож, на перерву колективи вирушили за переваги Стимулу (5:3).

Другий тайм розпочався аналогічно. Зв’язка Копанський-Пилипчук-Галан знову спрацювала на відмінно і рахунок став (7:3) . Відставання вдалося скоротити Тарасу Мамусу, а згодом двома м’ячами відзначився Віктор Бас. “Розмочив” свою безгольову серію Олександр Пилипчук, який до кінця поборовся у нападі (9:6).

Наприкінці матчу далась взнаки втома Стимульців і вони пропустили одразу 3 м’ячі. За  хвилину до кінця гри флорболіст Стимулу Роман  Галан встановив рахунок (10:9). Але вже у доданий арбітром час, Максим Гарач все таки відновив рівновагу у матчі (10:10). У підсумку, видовищна та бойова нічия і вдалий початок історії дербі.

— Діти були дуже задоволені, все пройшло на емоційному піднесенні. Мене вже запитали про дату наступної лютневої гри, — ділиться враженнями Володимир Смолка. — Я  переконаний, що  хлопці будуть тренуватись старанніше до наступного дербі, а там — не за горами Червоноград, де 10 березня відбудеться 3-й тур Шкільної ліги.

sports.te.ua

Коментарі вимкнені.