Чи почують тернопільські депутати родичів Марії Деркач?

31 травня 2013 року брат Марії Деркач, яка померла у Тернополі 11 січня 2013 року в тернопільській міській лікарні швидкої допомоги, підготував звернення депутатам тернопільської міської ради. Він сподівається, що даний лист зачитають 6 червня на сесії міської ради, а також хотів би особисто звернутися до народних обранців.

Нагадаємо, родичі Марії Деркач досі добиваються справедливого покарання для лікарів, внаслідок халатності яких у їхній сім’ї – горе. Власне, через впевненість у бездіяльності медпрацівників, у Тернополі взимку працювала спеціальна комісія МОЗ,  а також була створена спеціальна комісія міської ради. Але винуватці досі обіймають свої посади, а покаранням для них стали лише догани, попри позицію міського голови Сергія Надала звільнити винних лікарів.

Подаємо повне звернення Андрія Деркача до депутатів Тернопільської міської ради:

       Прошу Вас на сесії міськради створити нову комісію по розслідуванню обставин смерті моєї сестри, 26-річної Марії Деркач, яка наступила після трьохтижневого перебування у комунальній лікарні №2 м. Тернополя.

Непрофесійність , халатність і байдужість медиків – ось причини трагедії.  Комісія МОЗ України виявила багато порушень : це неправильне діагностування недуги, звідси і неправильне лікування, а також транспортування важкохворої в необладнаному автомобілі. Встановлено розбіжності в описах клінічної картини та лабораторно-інструментальних методів дослідження, які мали місце в історії хвороби, а також розбіжності в описах патоморфологічних змін у протоколі даних Тернопільського патологоанатомічного бюро. Коротко кажучи бардак під керівництвом головного лікаря комунальної лікарні №2 Кміти. Виявлено також порушення у роботі кабінету КТ, який функціонував на території лікарні №1, за що підприємця Беського позбавили ліцензії МОЗ України.

Вважаю, що роздані за смерть людини догани – це несправедливе та цинічне покарання, яке не відповідає степені важкості наслідків.

Прошу Вас розглянути питання про позбавлення Кміти звання «Людина року – 2012» і звільнення з роботи. До речі, маючи розум, совість та інші моральні цінності, лікар мав зробити це самостійно. Хочемо зазначити, що у своїх інтерв’ю пресі мер був категоричним і обіцяв звільнити винних, та коли дійшло до справи не наважився зробити жодних кадрових змін. До слова, нардеп Деревляний на телебаченні заявив, що міліція покриває головних лікарів.

Також вимагаємо звільнення мед брата Монастирського П., який повіз пацієнтку на обстеження з майже порожнім балоном кисню і він закінчився у кабінеті КТ. Під час обстеження мед брат телефонував лікарці і питався, що він має робити, бо у нього закінчується кисень. Пішов заправляти балон і повернувся через 15 хв., коли сестра уже була мертвою.

Прошу Вас підтримати нашу ініціативу про розміщення телефонів гарячих ліній МОЗ України нам каретах швидкої допомоги. Також розмістити таблиці з телефонами МОЗ  та прокуратури  у всіх поліклініках, лікарнях, диспансерах, приватних медичних кабінетах та аптеках, які розміщені на території міста Тернополя. Закріпити органи, що мають право контролювати наявність таблиць та встановити міру покарання за їх відсутність. Це дасть змогу дисциплінувати медиків і швидше виявляти порушення і оперативно реагувати на них.

Хочу нагадати, що за часів незалежності України населення держави постійно зменшується і в цьому теж є «заслуга» медиків. Народ втратив довіру до людей в «білих халатах» , тому що без хабарів там нічого не вирішується. Професія перетворюється на бізнес, лікарні і поліклініки на бізнес-центри. На пацієнтів дивляться лише як на потенційних клієнтів. З кожним роком стає все менше лікарів які можуть дійсно допомогти своїми знаннями та вміннями.

Також просимо мера ініціювати позапланову перевірку комунальних мед закладів фахівцями МОЗу. Не повинно лякати, що будуть виявлені порушення або корупційні дії. Це буде Ваша спроба навести лад у медицині та рішучим кроком назустріч людям.

Прошу усіх депутатів Тернопільської міськради підтримати моє звернення.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

-1 thoughts on “Чи почують тернопільські депутати родичів Марії Деркач?

Коментарі вимкнені.