Священик обізвав тернополян «циганськими зомбі» за те, що вони відстоюють дитячий майданчик

Проти забудови дитмайданчика виступають мешканці будинку, що на вул. Новий Світ, 89. Там планують звести парафіяльний будинок для священика церкви Св. Василія Степана Левчика. Люди вважають, що будівництво на зеленій зоні поруч з висоткою є неправомірним. Отець же запевняє, що має для цього всі необхідні дозволи.

Конфлікт назрів 29 серпня, коли будівельники  демонтували гірку на дитмайданчику. Знести гойдалки і драбини мешканці не дозволили, зупинивши цей процес за допомогою міліції. Як стверджують тернополяни, на громадські збори отець Степан Левчик не приходить, та й бачили його лише один раз — у перший день спроб робітників зруйнувати дитмайданчик.

—  Священик на нас образився. Мовляв, буде молитися за здоров’я усіх тих, у кого біс вселився. А наостанок назвав нас «циганськими зомбі». Ми зверталися в єпархію, але там нам відповіли, що не можуть на нього тиснути. Й не дивно, адже у разі спорудження парафіяльного будинку, земля юридично належатиме єпархії, – розповідає мешканка будинку Людмила Теребус.

На момент демонтажу гойдалки дозвіл на будівництво мешканцям так і не показали. Пред’явили лише документ на проведення початкових робіт. Однак, станом на сьогодні дозвіл вже є, кажуть тернополяни, при чому виданий 28 серпня. Загальна площа ділянки, відведеної під зведення новобудови, становить 0, 076 га. Окрім того, що на території біля будинку розташований дитмайданчик, там росте близько двадцяти берізок.

—  З 2006 року до червня 2012 земля, де планують спорудити парафіяльний будинок, орендується. Тому проводити там будівництво – абсурд. Якщо й розпочнуть будівельні роботи, то комунікації будуть проводити від нашого будинку, а це означає, що перериють половину двору, — скаржиться Лілія Цимбал.

Ще одним важливим аргументом проти спорудження парафіяльного дому є близьке розташування залізничної колії і комунікацій. За словами людей, це питання наразі не узгоджено, так само, як і сумнівний дозвіл санітарно-епідеміологічної станції. Цікаво, що в документах двадцять беріз зазначені, як чагарники. Тож висновки санітарно-епідеміологічної станції, як наголошують мешканці, повинні бути ще раз переглянуті.

Отець Степан Левчик повідомив, що для зведення новоспоруди є всі необхідні дозволи. Тож, будівнитво незабаром таки розпочнеться. Детальніше ситуацію священик відмовився коментувати. Мовляв, вся інформація міститься на сайті Тернопільсько-Зборівської єпархії.

Земельну ділянку, розміром 0,076 га, було виділено міською радою парафії св. Василія Великого у 2007 році, як повідомляє сайт Тернопільсько-Зборівській єпархії. Її надано в оренду на п’ять років під будівництво парафіяльного будинку.

– Парох храму о. Степан Левчик на основі державної декларації про початок будівництва від 8 серпня 2011 року розпочав приготування пов’язані із початком будівництва. Його законні дії зустрілися із спротивом групи мешканців прилеглого будинку, які у свою чергу зініціювали слідчі дії правоохоронний органів стосовно законності початку будівництва споруди. На даний час очікуються результати слідчих дій правоохоронних органів, на основі яких будуть робитися відповідні висновки, –  зазначено в коментарі єпархіального управління Тернопільсько-Зборівської єпархії.

Мешканці будинку №89 і cусідніх багатоповерхівок направляли запити в інспекції “Держархбудконтроль”, прокуратуру, санітарно-епідеміологічну станцію. Поки що питання не вирішено на користь людей.

Місцеві чиновники кажуть, що всі умови договору оренди землі виконуються і спорудження парафіяльного будинку є цілком законним.

 

Тернопільська Липа

 

-1 thoughts on “Священик обізвав тернополян «циганськими зомбі» за те, що вони відстоюють дитячий майданчик

  • 07:49 | 23.09.2011 о 07:49
    Permalink

    Суть проблеми. що за цим всім стоїть екс горе губернатор обшпарений донжуан Чижмарь, який через посередників наклав тут свою циганську лапу і колотить мешканцями. Бо хоче тут пару багатоповерхівок звести, а тоді ні берізок ні кущиків ні майданчика. нічого не буде,а мешканці прозріють нарешті. Щепановський з Чижмарьом сотні людей кидали,а журналісти не реагували, а тут всі канали, газети……

Коментарі вимкнені.