Церква і тернополяни – закон на стороні скандального будівництва

7 лютого біля церкви на вул.Пилипа Орлика відбулися збори мешканців цього району та усіх, кому небайдужа ситуація, що склалася тут останнім часом. На зустріч також були офіційно запрошені мер міста Сергій Надал (або його представники), депутат міськради округу, до якого належить вулиця Орлика – Михайло Окаринський (ВО Свобода), голова церковного комітету Данило Чепіль.

Нагадаємо, уже майже місяць місто «гудить» про церкву святих Володимира і Ольги, на території якої спочатку масово почали вирубувати дерева, а згодом, як повідомляють мешканці прилеглих будинків, вирішили ще й дев’ятиповерхівку будувати.

Тернополяни спочатку били на сполох через масову вирубку дерев, але в коментарях у ЗМІ священик цієї парфії запевнив, що на місці вирубаних посадять молоді дерева – туї та ялини. Крім того, дозвола у церкви на проведення цих робіт – були.

Згодом же парафіяни церкви заявили, що отець повідомив їх про початок будівництва будинку на території церкви. Коли вони проводили організаційні збори, отець, начебто не захотів на них прийти.

На зборах вчора були присутні в основному жителі двох будинків – Орлика, 2 і Орлика, 4.

Як розповідає голова Асоціації захисту прав і свобод молоді «ДРУЖБА», мешканець  мікрорайону «Дружба» Ігор Сцібайло,  збори зробили згідно із законом про місцеве самоврядування. Активісти збираються зробити  протоколи кожного будинку по тому чи люди виступають проти цього будівництва. З цими протоколами вони звернуться до Тернопільської міської ради.

Також на зборах оформили звернення до єпископа Святослава Шевчука з проханням і вимогою заборонити це будівництво та поміняти пароха цієї церкви.

Тернополяни звернулися до депутата Тернопільської міськради з проханням перевірити законність документації, яку мають представники церкви. За словами Михайла Окаринського, він ознайомився з наявними документами і уся документація  в порядку, тобто будівництво є законним.

Юрій Романович, новини Тернополя “Погляд”

-1 thoughts on “Церква і тернополяни – закон на стороні скандального будівництва

  • 12:57 | 19.02.2013 о 12:57
    Permalink

    Маємо справу з чистої води беззаконням. Дивує чому правоохоронні та контролюючі органи державної влади не поспішають стати на захист законності. Напевне твердження багатьох пересічних українських громадян про те, що Україна є територією перманентного беззаконня справджується.
    Особи, які дозволили собі вирубати березовий гай мають понести справедливе покарання, а земельна ділянка, від якої церква фактично відмовилася та передала невідомо кому під будівництво багатоквартирного 9-поверхового будинку має бути вилучена у церкви з постійного користування як така, що церкві для власних потреб вже не потрібна.
    На цій території особи, які вирубали дерева за власні кошти мають створити(відновити)зелену зону відпочинку для жителів Дружби, як цього вони справедливо вимагають.

Коментарі вимкнені.