У Тернополі за квартиру доведеться платити на 50% більше

У міській раді представили розрахунки нових тарифів. По-новому тернополянам можливо доведеться платити уже з 1 жовтня. Розрахунки побудинкових тарифів за квартплату представили у міській раді у вівторок, 13 вересня заступник міського голови з питань ЖКГ Владислав Стемковський та начальник управління ЖКГ Володимир Болєщук.

За діючим зараз тарифом тернополяни, які мешкають у будинках без ліфтів, платять за квартплату по 1,02 грн. за 1 квадратний метр, у будинках з ліфтом — по 1,25 грн. за квадратний метр.

Незабаром у Тернополі запровадять побудинковий тариф, тобто для кожного будинку він буде окремий. Згідно з нововведенням тариф квартплати розділять на три частини – власне квартплата, обслуговування ліфтів та вивезення сміття.

За розрахунками фахівців міськради, середній побудинковий тариф становитиме 1,27 грн. за квадратний метр житла у будинках без ліфтів і 1,32 грн. за квадратний метр у будинках з ліфтами. Мешканцям останніх доведеться ще платити по 22 копійки за квадратний метр помешкання за обслуговування ліфтів. Для всіх будинків пропонують встановити тариф за вивіз та утилізацію твердих побутових відходів у розмірі 0,324 грн. за квадратний метр помешкання. Отож, загалом за новими тарифами тернополянам доведеться платити по 1,49 грн. за квадратний метр у будинках без ліфтів та по 1,86 грн. – у будинках із ліфтами.

За новини розрахунками у квартплату включили вартість обслуговування центральних мереж теплопостачання. Зараз вона входить у тариф на тепло. Ще одна різниця – нині тернополяни платять лише за вивіз сміття. Після затвердження нових тарифів доведеться платити не лише за вивіз сміття, але й за його утилізацію.

Заступник міського голови Владислав Стемковський запевняє, що наразі Тернопіль залишився єдиним обласним центром в Україні, де тарифи на квартплату не переглядалися ще з 2008 року.

– За цей період матеріали та комплектуючі зросли на 190%, заробітна плата — на 180%, електроенергія — на 50%, – зазначив заступник мера, обґрунтовуючи доцільність підняття тарифів.

Він також стверджує, що нові розроблені тарифи все одно не відповідають економічним реаліям і, розробляючи їх, у міській раді враховували соціальні можливості населення.

Чиновник стверджує, що тариф на квартплату зросте десь на 30%. Однак за рахунок того, що у тариф включать вартість обслуговування центральних мереж теплопостачання, загалом доведеться платити на 50% більше.

Так, за діючим нині тарифом власник квартири площею 50 кв.м у будинку з ліфтом сьогодні платить 62,50 грн. за місяць. Тоді як за новими тарифами власнику тієї ж квартири доведеться платити щомісяця 66 грн. квартплати, 11 грн. за обслуговування ліфтів та 16 грн. за вивезення і утилізацію твердих побутових відходів. Загалом виходить 93 грн. проти теперішніх 62,50.

Як повідомив Владислав Стемковський, питання затвердження побудинкових тарифів планують розглянути на засіданні виконавчого комітету 21 вересня. Від його рішення й залежить, відколи почнуть діяти нові тарифи. За словами чиновника, найімовірніше, що це відбудеться з 1 жовтня, – пише газета “20 хвилин”

 

-1 thoughts on “У Тернополі за квартиру доведеться платити на 50% більше

  • 22:38 | 14.09.2011 о 22:38
    Permalink

    не проблема платити, якщо видно результат. думаю, що цій владі має все вдатися, бо дужу круто починають. а як наведуть лад – далі піде накатом

Коментарі вимкнені.