На Тернопільщині використовують залишки вакцини для щеплення людей, які не входять до першої хвилі вакцинації

Про бажання вакцинуватись проти COVID-19 особам потрібно повідомити свого сімейного лікаря чи записатись до списку очікування ✔

Про це повідомила очільниця

Управління охорони здоров’я

ТОДА Ольга Ярмоленко під час сьогоднішньої наради з головними лікарями медичних закладів області.

– Аби не допустити розливу вакцин, мобільні бригади з імунізації можуть провакцинувати охочих щепитись на першому етапі вакцинальної кампанії в області, які є у списку очікування. Тим паче, МОЗ дозволило використовувати залишки вакцини для щеплення людей, які не входять до першої хвилі вакцинації, – зазначила вона.

Це регламентовано наказом № 369 від 1 березня 2021 року про внесення змін до Дорожньої карти з впровадження вакцинації проти COVID-19, які дозволяють з початку кампанії використовувати можливі залишки вакцин для щеплення громадських діячів з метою популяризації імунізації від коронавірусної хвороби.
Таке рішення прийняте у зв’язку з тим, що вакцина Covishield/AstraZeneca поставляється в Україну у багатодозних флаконах. Кожен флакон даної вакцини проти COVID-19 містить 10 доз препарату. Повторне заморожування вже відкритого флакона або використання його після 6 годин з моменту відкриття заборонене. Цю вакцину можна зберігати за температури від +2 до +8°С упродовж шести місяців.
І її потрібно утилізувати, якщо впродовж шести годин після відкриття не буде використано. Про це також йдеться і в повідомленні ВООЗ (https://extranet.who.int/…/covid-19-vaccine-chadox1-s…
«Мобільні бригади взаємодіють з сімейними лікарями. Якщо згідно маршруту та графіку вакцинації виявиться, що:
• зафіксовано відмову від вакцинації серед тих людей, які попередньо давали згоду на щеплення;
• виявлено протипоказання до вакцинації у тих, які прийшли на вакцинальну сесію;
• кількість людей, що вакцинуються в день роботи мобільної бригади, недостатня для повного використання (10 доз з одного флакона) всіх відкритих флаконів з вакциною,
то вони можуть особам, які хочуть щепитись від коронавірусу, провести вакцинацію з метою зниження ризиків недовикористання вакцини з вже відкритих флаконів.
☝️ Охочі вакцинуватись, мають записатись до списку очікування через мобільний застосунок «Дія»,через портал Дія https://diia.gov.ua за допомогою КЕП чи BankID, через національний контакт-центр МОЗ (номер 0 800 60 20 19). Або ж звернутись до свого сімейного лікаря чи у реєстратуру медзакладу та повідомити про бажання вакцинуватись проти COVID-19.

 

-1 thoughts on “На Тернопільщині використовують залишки вакцини для щеплення людей, які не входять до першої хвилі вакцинації

  • 03:02 | 17.03.2021 о 03:02
    Permalink

    хворі на грип небезпечні для оточуючих і повинні бути негайно ізольовані. Неприпустима їх поява в громадському транспорті, дитячих колективах та інших місцях масового перебування людей. Не слід займатися самолікуванням. Відповідне медикаментозне лікування хворому призначає тільки лікар!

Коментарі вимкнені.