На Тернопільщині за продаж неповнолітнім цигарок та алкоголю анулювали ліцензії

Упродовж 2020 року фахівці управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Тернопільській області провели 290 перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. До порушників застосували фінансові санкції на суму 14 млн 634,6 тис. гривень.

За результатами проведених перевірок встановили 336 порушень норм Закону України від 19.12.95 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Зокрема, виявили 75 випадків торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних  цін, а також 50 порушень щодо роздрібної торгівлі тютюновими виробами з полиць самообслуговування. У 30 випадках торгували алкогольними напоями без ліцензій, ще встановили 36 фактів необладнання та відсутності реєстрації рівнемірів-лічильників та витратомірів-лічильників пального, неподання звітності про залишки пального. Ще у 27 випадках податківці зафіксували торгівлю алкоголем на розлив тощо.

Торік на теренах Тернопілля анулювали 356 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Скасували також 248 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробними. Через продаж алкоголю та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, анулювали 14 ліцензій. З них по чотири у суб’єктів господарювання Борщівщини та Лановеччини, по дві у бізнесменів Зборівщини та міста Тернополя.

Загалом станом на початок 2021 року на території області є 4655 діючих ліцензії, що на 104 більше, ніж торік. При цьому суб’єкти господарювання застосовують 2507 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 2148 – на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

Коментарі вимкнені.