Мощі блаженної Матері Терези з Калькути перебуватимуть в Івано-Франківську
10 – 17 квітня 2011 року в Катедральному Соборі Воскресіння м. Івано-Франківська для молитовного почитання будуть виставлені мощі блаженної Матері Терези з Калькути.
Згідно Благословення Єпископа Івано-Франківського УГКЦ Кир Володимира (Війтишина) та сприяння Судового Вікарія Івано-Франківської єпархії прот. Степана Балагури, мощі блаженної будь привезені до Івано-Франківська на закінчення Хресної дороги, яка відбудеться 10 квітня в м. Івано-Франківську.
Згідно розпорядку богослужінь Катедрального Собору, щоденно після Літургій можна приступити до мощей і отримувати благословення святим миром.
Довідка
Агнес народилася в Скоп’є, столиці теперішньої Македонії. Вона була наймолодшою в албанській родині за походженнями із Шкодера. Батько дівчинки, борець за Албанське визволення, помер, коли їй було 8 років. Мати виховала Агнес у католицькому дусі, за свідченнями біографів, дівчинку змалку захоплювали розповіді про місіонерів. В 12 років вона вирішила присвятити своє життя релігії. У 18 років Агнес покинула домівку, вступивши в лави місіонерської організації Сестри Лорето.
Після перебування в Ірландії, де вона вивчила англійську, щоб мати змогу навчати індійських дітей, Агенс поїхала до Індії в 1929 році, де поступила в послушниці монастиря Дарджілінг, розташованого в Гімалаях. В 1931 році вона прийняла першу обітницю, обравши собі ім’я Тереза на честь Терези де Ліз’є, покровительниці місіонерів. В 1937 році вона прийняла повну обітницю черниці.
На початку 1970-их мати Тереза стала всесвітньо відомою. Почасти її слава завдячує документальному фільму «Щось красиве для Бога», знятого в 1969 році Малькомом Маґґеріджом. Знімаючи фільм Маґґерідж сам пережив духовний перелом, який навернув його до католицизму.
В 1971 році папа Павло VI нагородив матір Терезу першою премією миру імені папи Іоанна XXIII. В 1976 році вона отримала нагороду Pacem in Terris. Після смерті почалася процедура введення матері Терези до числа святих. Наразі вона має титул блаженної.
Вона називала себе олівцем у руках Бога, а її думки та вислови можна знайти не тільки у численних виданнях, але й у папці меню індійського ресторанчика, а також на стіні заснованого нею притулку для тих, хто помирає від СНІДу:
Життя – це можливість. Скористайся нею.
Життя – краса. Захоплено сприйми її.
Життя – це мрія. Здійсни її.
Життя – це виклик. Прийми його.
Життя – це обов’язок твій насущний. Виконай його.
Життя – це гра. Стань гравцем.
Життя – це багатство. Не розтринькай його.
Життя – це надбання. Бережи його.
Життя – це любов. Насолодись нею сповна!
Життя – це тайна. Пізнай її.
Життя – це долина страждань. Пересиль її.
Життя – це пісня. Проспівай її до кінця.
Життя – це боротьба. Стань борцем.
Життя – це безодня невідомого. Ступи в неї без страху.
Життя – це удача. Шукай цю мить.
Життя таке прекрасне – не занапасти!
Це твоє життя. Борись за нього.
Життя таке прекрасне – не занапасти!
Ієрей Юрій Трухан – прес-секретар
Коментарі вимкнені.