Понад дві тисячі глядачів слідкували у Бресті за перемогами тернопільського робота

У рамках свята міста 29 липня вперше в Бресті та Білорусі пройшли змагання автономних гоночних роботів “Roborace”. За Кубок Бреста билося 12 команд, 8 з Бреста і 4 з України (дві зі Львова і дві з Тернополя).
До початку змагань проходили тестові заїзди, на яких команди адаптували свої машини до особливостей траси. Також вперше на “Roborace” була проведена сертифікація кожного робота, і суддями було видано сертифікат відповідності регламенту змагань. На жаль, дві команди не пройшли сертифікацію і задовольнялися тестовими та показовими заїздами.
Змагання розпочалися з двох півфінальних заїздів. У першому заїзді перемогла команда БрГТУ Noname з роботом. Слідом за нею фінішували команди Ge-Force (Тернопіль, Україна) і Fotonika (Львів). У другому заїзді у впертій боротьбі переміг робот команди Furious. Пішовши з-за поломки на піт-стоп уже після першого кола, повернувся на трасу, наздогнав суперників і фінішував першим. Команда SRS на 9 колі втратила переднє ліве колесо, але зуміла протриматися на трасі до фінішу, проїхавши в результаті 12 кіл (3-є кіл на 3-х колесах!).
Трійку переможців півфіналу замкнула команда Optotechnika (Львів). Після півфінальних заїздів команди пішли на фінальний <<Піт-Стоп>> – перерва, в рамках якого вони змогли підготувати своїх роботів до
вирішального фінального заїзду (команді SRS потрібно було, як мінімум, приклеїти колесо).
У фінальному заїзді змагались команди з Бреста (SRS, Furious, NoName), Тернополя (Ge-Force) і Львова (Optotechnika). Фінал пройшов у впертій боротьбі. У результаті <<RoboRace Кубок Бреста>> завоювала
команда SRS з Бреста. Друге і третє місця отримали команди Optotechnika і Ge-Force зі Львова та Тернополя відповідно. Приз глядацьких симпатій дістався команді Furious з Брестського державного технічного університету. Всі переможці отримали призи від компаній-партнерів. Приз за перше місце вручила компанія <<Техніка Успіху>>.
До складу Української  команди Ge-Force котра закріпилася на 3-ті позиції входять: Олександр Ліщинський (механік), Романюк Олексій (механік) та Мудрий Тарас (програміст).
До складу Української команди Optotehnika котра закріпилася на 2-му місці увійшли: Андрій Пушкаренко, та Татарин Василь.
Змагання <<RoboRace Кубок Бреста>>, організатором якого є сектор робототехніки БрГТУ, відділ у справах молоді Брестського міськвиконкому та <<Асоціація Робототехніки>> України пройшло в приміщенні  <<Диско Бару>> в парку культури та відпочинку, зібравши понад двісті глядачів різного віку.
Гордістю брестського етапу Roborace стала новенька траса від Асоціації робототехніки в Україні. Траса на <<RoboRace Кубок Бреста>> була схожа на зірку, що символізувало один із символів Бреста – Брестську
фортецю. Розміри траси становили 6 х 6 метрів, а загальна довжина одного кола, проїхавшого роботом – близько 20 метрів. У кожному заїзді роботи повинні були проїхати по 15 кіл .Переможцем став робот SRS,
який першим успішно подолав круті повороти траси і уникнув зіткнень із суперниками. Варто зазначити, що в сумі переможець подолав дистанцію в 600 метрів, що для 50 сантиметрового робота є значним досягненням.
Після закінчення змагань пройшли нагородження переможців та вручення призів. Золотий Кубок Бреста переможцям урочисто вручили декан факультету електронних інформаційних систем Ракецкій В.М. і керівник Асоціації робототехніки в Україні Круцкевич О.
Окрім учасників змагань, глядачів “RoboRace Кубок Бреста” відвідали також представники команд Roborace з Києва і Мінська (Там планується провести наступні етапи Roborace). Особливий колорит змагань додали
представники міжнародної організації DECODED, яка активно співпрацює з Сектором робототехніки БрГТУ.

Коментарі вимкнені.