Сезон фестивалів на Тернопільщині відкрито

Урочисте відкриття туристичного сезону відбулося 1 травня у старовинному місті Збараж, яке цього року відзначатиме 800-річчя з часу свого заснування.

Кілька тисяч гостей та учасників, з різних куточків Тернопільської області, а також з інших регіонів і навіть з-за меж України, приїхали цього дня у Збараж, щоб взяти участь у фестивалі «Мандруємо замками Тернопілля».

До присутніх із вітальним словом звернувся голова обласної державної адміністрації Валентин Хоптян.

«Щиро вітаю учасників свята, яке символізує початок туристичного сезону в нашому краї, напрочуд багатому замками та фортецями, історичними пам’ятками, духовними святинями. Ваблять сюди мандрівників й природні дива – Дністровський каньйон, Медобори, карстові печери. Переконаний, що кожен, хто завітає на Тернопілля, знайде для себе чимало цікавого», – каже Валентин Хоптян.

«Вже розпочато роботи з ремонту під’їзної дороги до печери Кришталева у с.Кривче Борщівського району, що дасть змогу більшій кількості мандрівників відвідати це нерукотворне диво», – розповів керівник області.

Також голова ОДА відзначив, що позитивні зміни відбудуться і у Збаражі, адже підготовка міста до Ювілею, який відзначатиметься восени, передбачає й ремонт історичних споруд населеного пункту, впорядкування розташованих на його території пам’яток історії та архітектури.

Усі ж, хто відвідав цього дня Збараж мали нагоду покататися на конях, поспостерігати за байкарським шоу, виставкою ретро-автомобілів та запуском повітряної кулі.

У містечку майстрів можна було придбати вироби народних умільців: ковалів, гончарів, вишивальниць.

Гостей щедро частували наїдками та напоями господині, які представляли різні населені пункти Збаражчини, а учасниці конкурсу «Вареник-фест» наліпили таку кількість вареників, що ними можна було нагодувати усіх охочих!

Супроводжувалося все це дійство співом народних пісень, які виконували учасники VII міжрегіонального фестивалю козацької пісні та української народної національно-патріотичної пісні «Забуттям не заростає честь та слава козаків».

До речі, на фестивалі можна було не лише почути козацькі пісні, але й поспостерігати за діями козацького загону, сформованого з учасників клубів історичної реконструкції. У козацькому таборі можна було ознайомитися з побутом тогочасного українського вояцтва, потримати в руках мушкет та шаблю, почути постріли козацьких гармат, з якими на валах Збаразького замку вміло справлялися гармаші.

Завершився фестиваль пізно ввечері концертом та феєрверком, – повідомляє прес-служба ОДА.

 

Коментарі вимкнені.