Столичний журналіст упереджений до інформації в Тернопільських ЗМІ

Сьогодні одне з інтернет-видань України оприлюднило статтю, в якій журналіст «Української правди» Мустафа Найєм заявляє, що ВО «Свобода» в Тернополі цензурує усі матеріали, які потрапляють до місцевих ЗМІ.

Про це він повідомив на круглому столі щодо питань ефективної протидії цензурі слова в Українському католицькому університеті (Львів) 1 червня.

Мустафа зазначив: « Ну добре – Донецьк. Ми розуміємо, влада зараз така, вони там можуть робити все, що хочуть. Але те, що робиться на Західній Україні, мене дивує. Наприклад, те, що робиться у Тернополі зі «Свободою». Ми знаємо точно, що в місті Тернопіль вся інформація, яка йде у ЗМІ, проходить через «Свободу». І це не є донецька влада. Це не є Янукович. Це конкретні люди, конкретна жінка, яка сидить і цензурує матеріали».

Кореспондент закликав колег об’єднуватися для того, аби інформація про порушення права журналіста об’єктивно, оперативно і повною мірою висвітлювати події передавалася між ЗМІ оперативно, без огляду на географічну віддаленість.

Інакше реальний стан речей стає відомим із значним запізненням. Так, про ситуацію у Тернополі учасники журналістського руху «Стоп цензурі!», серед яких і Найєм, дізнались тільки тоді, коли приїхали туди особисто.

Деякі члени редакції інтернет-видання «Погляд» були вкрай обурені цією заявою Мустафи, адже ніякого тиску з боку «свободівців» ніколи не відчували. Більше того, маючи певний досвід роботи у друкованих ЗМІ Тернополя, можуть стверджувати, що й працюючи там, мали змогу доносити до читача своє слово в первинному, не викривленому та не редагованому ніким з будь яких політичних сил, вигляді.

Хотілось би дізнатись, хто надав таку інформацію шановному Мустафі, адже дані слова не підтверджені посиланням на конкретних осіб.  Цікаво, яка саме жінка перечитує всі статті тернопільських видань напередодні їхнього виходу у друк? Адже видань є чимало, а жінка, згідно слів Мустафи – одна. Можливо вона просто моніторить видання, а це абсолютно не заборонено законом і не впливає ніяким чином на роботу редакцій.

Редакція «Погляду» може сміло стверджувати усім читачам та пану Мустафі, що жодна із статей її членів ніколи не підлягала редагуванню чи цензурі не лише ВО «Свобода», а й будь якої іншої політичної сили. Як тільки журналіст написав статтю, вона одразу потрапляє на сайт, не проходячи ніяких перевірок ні в яких інстанціях.

Те ж саме стосується і статей, котрі писали працівники «Погляду» до того, як прийти в це видання, працюючи в редакціях інших газет міста, таких, як «RIA плюс», «20 хвилин», «Номер один», «Місто».

-1 thoughts on “Столичний журналіст упереджений до інформації в Тернопільських ЗМІ

 • 09:22 | 3.06.2011 о 09:22
  Permalink

  Абсолютно підтримую!
  Мустафа – чудовий журналіст. Але коли журналістом починає керувати політична доцільність – це прикро. Суть в тому, що бажаючи прирівняти ПР і Свободу, своїми словами він образив тернопільських журналістів.. І цим підтвердив на скільки далекий від реальної ситуації в місті.

  Думаю адекватною реакцією був би відкритий лист тернопільських ЗМІ(а краще журналістів) до Мустафи з запрошенням відвідати Тернопіль..

 • 11:39 | 3.06.2011 о 11:39
  Permalink

  Доречі а Мустафа вважається незалежним журналістом чи він під ковпаком якоїсь політичної сили?

 • 11:43 | 3.06.2011 о 11:43
  Permalink

  Тернопільский тиждень виступив ініціаторам відкритого листа до пана Мустафи Наєма, в якому закликає його вибачитися перед ЗМІ Тернополя за його висловлювання.

 • 11:51 | 3.06.2011 о 11:51
  Permalink

  Ну що це за жінка знають усі тернопільські журналісти))))

 • 17:03 | 4.07.2011 о 17:03
  Permalink

  Чи є у Тернополі хоч один журналіст, що заганяє законними питаннями в кут і добиває високопоставлених порушників законодавства?

Коментарі вимкнені.