Під Тернополем у Байківцях знайшли мертвою цілу сім’ю

23 жовтня о 19:10 рятувальники отримали дзвінок від працівників поліції, що в селі Байківці Тернопільського району по вулиці Січових Стрільців, у одноповерховому приватному житловому будинку, ймовірно внаслідок отруєння природнім газом, загинуло 3 особи. Про це повідомляє Управління ДСНС України у Тернопільській області.

Літнє подружжя, та їхній 40-ка річний син. Рятувальники швидко добрались до місця події. В апаратах захисту органів дихання зайшли в приміщення, відкрили вікна для провітрювання та щоб переконатись чи безпечно перебувати в будівлі зробили заміри загазованості за допомогою спеціального обладнання. Причини та обставини загибелі людей встановить слідство.

Більшість опалювальних приладів працюють на газі. Його продуктом горіння є чадний газ – речовина, яка за своїми хімічними та фізичними властивостями не має кольору і запаху. Саме чадний газ стає причиною багатьох смертей під час опалювального сезону. Нагадуємо про дії, які допоможуть вберегтись від отруєння.

Як відбувається отруєння?

Коли чадний газ потрапляє в організм при диханні, він проникає з легенів у кровоносну систему, де з’єднується з гемоглобіном. В результаті кров втрачає здатність переносити і доставляти кисень тканинам, і організм швидко починає відчувати його недостатність. Отруєння відбувається поступово, але наслідки часто бувають незворотні. Гемоглобін перестає насичувати тканини киснем, і людина гине від задухи.

Симптоми отруєння:

– запаморочення;

– головний біль;

– нудота;

– шум у вухах;

– задишка;

– раптовий напад кашлю.

Чому трапляється отруєння?

– відсутня тяга в димових та вентиляційних каналах;

– газова колонка знаходиться у ванній;

– відсутня вентиляція у металопластикових вінках;

– самовільне втручання в газову мережу.

Як вберегтись?

– встанови вентиляцію на вікна, перевір витяжку над газовою плитою;

– час від часу перевіряй тягу у вентиляційних та димових каналах. Це можна зробити за допомогою смужки паперу: піднеси її до отвору і подивись, чи вона рухається. Якщо ні – притоку повітря нема, газовими приладами користуватись заборонено;

– перед опалювальним сезоном виклич спеціаліста з газової служби, і ретельно перевір в будинку труби і димохід разом з іншими мешканцями;

– якщо вдома опалюєш пічкою – не закривай заслінку, доки не прогорить вугілля. Також перевіряй, чи нема тріщин – саме через них найчастіше виходить газ;

– придбай детектор газу і диму.

Якщо відчув запах газу (постачальники часто домішують інші хімічні сполуки, щоб газ мав запах) – телефонуй в аварійну газову службу за номером 104. Якщо є небезпека отруєння – також викликай Службу порятунку за номером 101.

Коментарі вимкнені.