Підроблення документів, залякування – як в тернопільській юстиції продають квартири своїм

Як тернопільські чиновники стають власниками дешевого майна, розповіла «Погляду» тернополянка Ірина Трач. Саме її уцінену квартиру купив близький родич заступника начальника Першого відділу державної виконавчої служби Тернопільського міського управління юстиції Петра Кузьми.

Ще у 2006 році чоловік Ірини Трач взяв позику у банку під заставу квартири. Після 2008 в сім’ї почались фінансові проблеми. І вже у 2010 році банк прийняв заочне судове рішення про стягнення боргу методом відчуження житла. Займався цим Перший відділ державної виконавчої служби Тернопільського міського управління юстиції під особистим контролем заступника начальника Петра Кузьми, – розповідає жінка.

Як розповідає пані Ірина, вони розпочали перемовини з банком, щоб самим знайти покупця. Банк згодився.
Згодом сімейство Трачів знайшли таку людину, яка хотіла купити їхню квартиру. Покупець вирішив особисто узгодити ці питання з виконавчою службою. І влітку 2012 року відбулась зустріч покупця з представником цієї служби. Але після спілкування, людина, нічого не пояснивши, категорично відмовилась купувати житло.

«Тоді мій чоловік захворів і через три місяці 18 жовтня його не стало. В ці дні Петро Кузьма зателефонував і висловив нам співчуття», – розповідає пані Ірина.
30 жовтня жінка пішла у виконавчу службу, щоб занести свідоцтво про смерть і віддала його особисто в руки пану Кузьмі. Чиновник, за словами пані Ірини, сказав, що цього не потрібно робити і запевнив, що у всьому допомагатиме їм.
Але жінка все одно подала свідоцтво та завірила це.


Через півроку, у квітні 2013, жінка пішла до державного нотаріусу, щоб оформити спадщину і з’ясувалось, що квартира вже продана і її власником є Захаручук Євгенія Іванівна. Пані Ірина запевняє, що це теща Петра Кузьми.
«Це був для мене шок. Син поїхав подивитись на квартиру. Побачив поміняні вікна і сусіди сказали, що там проводяться ремонти. Виявляється торги проводились якоби при живому чоловікові, у грудні 2012 року. Ми зразу пішли до Кузьми, то він сказав, що квартира продана і запевнив, торги відбулись згідно чинного законодавства. Я взяла адвоката, витребували всі документи. І з’ясувала, що спочатку Петро Кузьма оформив квартиру на свою тещу, а тоді – на дружину. Також вартість квартири зменшилась раптово на 60 тисяч. І теща Кузьми купила її за 187 тисяч. Петро Кузьма при розмові зі мною сказав, що у нього друг Бандура та має велику кришу і ми програємо усі суди», – розповідає пані Ірина.
Ірина Трач подала до суду цивільний позов про скасування прилюдних торгів і скасування акту державного виконавця, про передачу квартири Захарчук та про скасування свідоцтва про право власності. На початку серпня почались слухання.
Як з’ясувалось для того, щоб безперешкодно купити квартиру, справу перевели з Першого відділу державної виконавчої служби Тернопільського міського управління юстиції до Другого відділу. Тому на судді був представник Другого відділу колишній головний державний виконавець другого відділу ДВС ТМУЮ Андріана Данилевич.
Суд дійшов висновку, що дії державного виконавця Данилевич були правомірні. Проте були підроблені підписи у всіх запереченнях, які надходили у суд від нового власника Євгенії Захарчук. Також судом було встановлено, що Першим відділом отримано свідоцтво про смерть, проте було не зареєстровано та не передано у Другий відділ. Що є ознакою шахрайських дій заступника Першого відділу Петра Кузьми.
Як розповідає Ірина Трач, чиновник всі заперечення від тещі писав сам. В ході судового засідання потерпілою для забезпечення позову було надано позовну заяву для накладення арешту на квартиру по вулиці Замковій.
«Суддею Братисюком було винесено ухвалу накласти арешт на квартиру та направлено в Перший відділ ДВС. Перший відділ не наклав арешт на квартиру та не виконав ухвалу суду без поважних причин. Мною нарочно було отримано таку ж ухвалу та принесено до державного виконавця Андріани Данилевич і зареєстровано у Другому відділі. Данилевич негайно виконала ухвалу, хоча їй була вказівка не накладати арешт, а направити в Перший відділ дану ухвалу», – розповідає потерпіла.
Під час судових засідань 27 серпня по заяві була відкрита кримінальна справа на Управління юстиції на працівників Першого відділу ДВС за зловживання службовим становищем та незаконна реалізація квартири. Вів розслідування Андрій Куликовський, яких по не відомих причинах та без пояснень закрив тихесенько справу, – розповідає пані Ірина.
«Також мною було написана скарга в Міністерство юстиції України для проведення службового розслідування по даній справі, Міністерство перевірило лише ті матеріали, які були у Другому відділі. Перший відділ та матеріали, які до них надходили, не перевіряли та винесли постанову про правомірні дії державного виконавця Данилевич. Тобто перевірили тільки роботу виконавця, але всі документи, а саме вхідна та вихідна кореспонденція, рекомендовані листи, які повинні були направлятись на мою адресу не перевірені. Також не перевірені вихідні документи з головного Управління юстиції, а саме, не перевірено чи належним чином, а саме рекомендованим листом, направлялась мені постанова Каневської М.О. про передачу документів з Першого відділу в Другий», – каже жінка.


Розповіла і Ірина Трач про те, що Петро Кузьма здійснює тиск на всіх членів її родини, щоб вона занесла в суд зазделегідь написану нимзаяву про закриття судового процесу та закриття кримінального впровадження.

Колишній головний державний виконавець другого відділу ДВС ТМУЮ Андріана Данилевич розповіли деталі цієї справи.
«Справу передали у Другий відділ згідно постанови начальника державної виконавчої служби Каневської М,О. справу прийняли і почала виконувати згідно закону України про виконавчі провадження. Під час виконання даної справи всі документи надходили в Перший відділ від боржника. А мали надходити у Другий відділ. Це означає, що боржник та сторони не були належним чином повідомленні про те, що справу передали з Першого відділу у Другий. Свідоцтво про смерть Трача О.І, дружина його пред’являла в Перший відділ, а мала б пред’являти у Другий, якби їй належним чином повідомили. У випадку надходження свідоцтва про смерть у Другий відділ мною було б зупинено виконавче впровадження, зупинено торги та реалізація проданої квартири була б не відбулася і належала дружині боржника. Проте, ймовірно, зацікавлені особи Першого відділу дане свідоцтво не зареєстрували у відділі та не передали у Другий відділ, що призвело до реалізації квартири, яку купила теща заступника Першого відділу Кузьми Петра Георгієвича. Уцінку квартири у сумі 24 % від загальної суми робила я за вказівкою начальника Другого відділу Литвина Романа Миколайовича. Коли відкрили кримінальне впровадження по цій справі, прийшов слідчий допитувати мене, після його допиту зайшов Литвин Роман та сказав, що він тут ні причому, бо тільки прийшов на роботу, то все вказівка Бандури», – розповідає пані Андріана.


20 березня відбулось перше засідання, але слухання перенесли на 3 квітня.
До слова, до справи долучилась ГО «Громадсько правова люстрація». 21 квітня її представники намагались взяти коментар у заступника Першого відділу Петра Кузьми та начальника управління юстиції Ігор Бандура. Але без результатно.
Далі буде.

-1 thoughts on “Підроблення документів, залякування – як в тернопільській юстиції продають квартири своїм

 • 13:14 | 24.03.2014 о 13:14
  Permalink

  В першу чергу накласти арешт на подальший перепродаж квартири. За штани: Бандуру, Кузьму , Данилевич. Усіх на допит через детектор брехні. Повну конфіскацію Бандурі, Кузьмі. Зробити показовим суд. Дати прави чесним працівникам ДВС на подачу заяв в СБУ.

  • 10:24 | 25.03.2014 о 10:24
   Permalink

   Тільки дивуюся тому всьому. Так ДВС це приватне підприємство там корупція і все таке. Нерозумію за шо недолугий адвокат висосує гроші в типу потерпілої. питання 1: успадкувавши квартиру ви спадкуєте з усіма його боргами – думаю борг банку трохи більший ніж вартіть квартири навіть без уцінки (ПРИ ПРОДАЖІ НАВІТЬ ЗА ПОЧАТКОВОЮ ЦІНОЮ ЗАЛИШКУ НЕМА а залишається борг далі).
   А чому заради об’єктивності газета не взяла коментар в банку (БАНК ж не оспорював і не оспорює рішення суду і сам продаж)????
   Як може в такій ситуації “АДВОКАТ” брати гонорар з Боржниці наперед знаючи шо навіть при повернені квартири – ця квартира все одно піде з молотка на погашення боргів банку!!!!!!! ЧИ ЗАРАЗ ВЖЕ НЕ ТРЕБА ГАСИТИ БОРГІВ ПЕРЕД БАНКОМ – як вважаєте гонорові ЛЮСТРАТОРИ? і як бачите не зачіпаю інших боргових зобов’язань “потерпілої”. тільки дивуюся тому всьому.

   • 10:35 | 25.03.2014 о 10:35
    Permalink

    Банку, як такого вже не має. А суть в тому, що квартиру уцінили на 24% і продали при якоби живому чоловікові. Більше нічого.
    Справа про борги це вже інше, тому давайте розберемось спочтаку з ДВС.

    • 14:56 | 25.03.2014 о 14:56
     Permalink

     Шось не чув, щоб якийсь банк лопнув (можливо) в такому випадку шановна редакція борги ж все одно не списуються (хоча я б також хотів взяти кредит на круглу суму і банк як такого вже нема і “борги не треба віддавати” – хоча цікава думка – навіть прикольна з одного боку). Не пишіть не компетентні коментарі, а будьте об’єктивні. а якшо банку як такого нема то зверніться в тимчасову адміністрацію. В банків яких як таких немає спочатку вводять тиммчасову адміністрацію яка і продовжує стягувати з “потерпілих” борги. Але за логікою і депозити не потрібно б віддавати адже Банку як такого немає. розсмішили звичайно)))

 • 14:30 | 24.03.2014 о 14:30
  Permalink

  Шановні патріоти тернополя у виконавчій службі державні виконавці прав не мають, лише обовязки, які їм надиктовує више стояче начальство. І якщо брати за штани то треба починати брати усіх зверху до низу, а знизу думаю, ті що виконують, в сбу вже скажуть навіть на детектору брехні правду від кого йшли вказівки.

 • 16:44 | 24.03.2014 о 16:44
  Permalink

  Те, що Бандура Кузьму кришує-правда. Спочатку Касіч хвалився, як вечорами Бандуру відвідує, тепер Кузьма всім хвалиться, як вечорами в дома у Бандури шахмати грають та чайок попивають. Два чоботи пара. Но чим хвалитися? Тепер навпаки всі цураються Бандури.

 • 22:24 | 24.03.2014 о 22:24
  Permalink

  на замітку ГО «Громадсько правова люстрація» – щось пані Трач не пише про величезні кредити своїх родичів на всіляки забаганки – джипи і т.д., і про купу неповернутих кредитів її покійного чоловіка (колишнього мєнта) і синочків, і про родичів (сватів), котрі також при “кориті”, а то занадто файна історія получилася в неї, можна заплакати … хоча з нашим ДВС таки можна наплакатися!!!

  • 22:27 | 24.03.2014 о 22:27
   Permalink

   а до чого тут кредити? тут описаний факт. є документальні підтвердження. чи, якщо людина в чомусь винна, то треба добити її ще неправомірним способом???
   люстратор, бля

   • 22:56 | 24.03.2014 о 22:56
    Permalink

    для вуйка – писати варта всю правду, а не подавати як російське ТБ, добрі що ДВС що Трачі, як то кажуть, яке їхало таке здибало. А щодо правомірності – нахера писати і бігати в перший ДВС коли провадження в другому відділі? Повелися на корєша Кузьму? чи адвокат не вдуплив в кого провадження? то може претензії до адвоката? Стаття під гаслом “люстрація”, бла-бла-бла, тому і нік вибрав зі стьобом. вуйко, бля

    • 22:58 | 24.03.2014 о 22:58
     Permalink

     читати не вмієте. напишіть адресу, вишлю Вам азбуку.

    • 23:01 | 24.03.2014 о 23:01
     Permalink

     Справа була у Першому відділі, бо саме ця вулиця знаходиться у їхньому підпорядкуванні. Але чому її перевели у Другий, то питання до Кузьми.
     Крім того, матеріал написаний по темі “Зловживання ДВС”. До чого тут борги Трачів?

     • 23:11 | 24.03.2014 о 23:11
      Permalink

      та дякувати Богу що викриваєте зловживання, тільки щось тут занадто багато соплів від Трачів…

 • 23:45 | 24.03.2014 о 23:45
  Permalink

  Від Трачів правда, а соплі в Кузьми, бо чула по слухах, що Кузьма кругленьку суму Бандурі заніс, щоб той порішав квартиру за бесцінь. Візьміть Бандуру на детектор брехні і запитайте скільки йому заплатили. І так треба робити з кожним посадовцем тобто з великої букви начальником бо людьми їх не назвеш. Цікаво, коли їх поскидають ким вони себе будуть важати, бо вони вже не люди і за людей їх не сприймають вони вказівки віддають на нис і не думають що з виконавцями буде далі, а може в них діти маленькі, сімя, але хіба вони з низом рахуються, ті що виконують вони, як раби не можуть проти них йти бо вони всі під кришою ходять.

 • 12:10 | 25.03.2014 о 12:10
  Permalink

  Кузьма ти міг зареєструвати свідоцтво про смерть і передати в другий двс, а далі зупиняється виконавче провадження, робиться подання до суду про розяснення виконання, суд виносить ухвалу поновити виконавче провадження та не зупиняти реалізацію, оскільки квартира передана на торги за живого боржника. Але ти підставив усіх зокрема мене бо я ще до сьогодні ходжу і даю пояснення, прокуратурі, міліції, журналістам, а ви чого ховаєтесь, скажіть людям правду чи може вина у всьому Данилевич. Скажи як після торгів квартири ти прийшов до мене і казав даю тобі годину, щоб ти зробила акт про проведення прилюдних торгів і приніс мені тьощені документи.

 • 14:49 | 25.03.2014 о 14:49
  Permalink

  Данилевич молодець!! Побільше б таких, які не бояться правду говорити!!!!Та на жаль статтями все і обійдеться…Посадити потрібно вищевказаних “начальників”, інші б боялись. Кардинально треба боротись з корупцією!!!!

Коментарі вимкнені.