Президентська вертикаль на Тернопільщині: рік роботи команди Степана Барни

У княже місто Теребовля в перший день тижня ретельно виметеними дорогами, по свіжій фарбі пішохідних переходів, минаючи дерева з ще мокрим вапном, в’їхала делегація ЗМІ та представники влади області. Лейтмотив подорожі – дізнатися про підсумки 365 днів роботи Степана Барни на посаді голови Тернопільської ОДА (призначений 2 квітня 2015 р.).

Локація спочатку дещо збентежила – не який-небудь замок чи інші пристойні апартаменти, а закинута військова частина Теребовлі – хоч бери і фільм жахів знімай.

Втім, Степан Барна пояснив ситуацію – якраз у день його виступу тут мали розпочати ремонтні роботи. Міністерство оборони України, зокрема, на це виділило 14 мільйонів гривень. За попередніми даними, у цій військовій частині нестимуть службу щонайменше пів тисячі військовослужбовців. До слова, ця військова частина стоїть без діла з 2004 року тоді особовий склад та військову техніку перевели у місто Стрий. Раніше тут базувалася зенітно-ракетна бригада протиповітряних сил України, територія становить більш як 40 гектарів. За словами губернатора Тернопільщини, загалом на території області діє 5 військових частин ЗСУ та одна Нацгвардія України. Для бійців, які зараз несуть службу на передовій, розпочато процес відновлення ще 4 місць дислокації, у тому числі одне із них на базі колишньої колонії у м. Бережани для 500 військових.

Деталі. До візиту губернатора в Теребовлі готувалися нашвидкоруч.


Щодо виступу. Звітував Степан Барна в межах години, без зайвого рум’янцю, його рік роботи на посаді голови Тернопільської ОДА таки засвідчив менеджерську ефективність. Наша область зміцнила прифронтові позиції, осучаснила державний апарат, почала оновлювати інфраструктуру і залучати інвестиції.

Серед топонімів у промові губернатора помітно домінував Чортків – власне, батьківщина доповідача. Сюди нещодавно залучили потужного японського інвестора «Сумімото Електрик», який придбав чортківський «Агромаш». Там до 1 вересня буде створено 500 робочих місць, до кінця року – тисячу, в 2017 році – до двох тисяч. Детальніше про результати роботи Степана Барни за рік, що минув, можна ознайомитися на сайті Тернопільської ОДА.


Коментарі вимкнені.