Села на Тернопільщині святкують гучніше, аніж районні центри (фото)

28 серпня на Теребовлянщині  Могильниця і Долина святкували День села.

Близько третьої години, глядачі зібралися біля імпровізованих сцен і чекали початку.  У зв’язку з дощиком, який почав крапотіти, виступ артистів трошки запізнювався, через проблеми з апаратурою, однак їх вдалося  успішно усунути.

У той же ж час, неподалік сцени, на «прилавки»  торговці почали наставляти наїдки: солодке, солене, канапки, фрукти-овочі, алкогольні і безалкогольні напої . Ніздрі почав лоскотати дим… що буває смачніше ніж шашлик на природі?

Дощ то припиняв крапати, то знову починався, але ніхто з гостей свята не збирався йти додому. Почалося грандіозне дійство: на сцені  виступали  добре відомі на Тернопіллі  виконавці:  Павло Доскоч, Назар Боднарчук, Оксана Заставна,  Василь Мельникович(гуцул-хуліган), ансамбль «Земляки» з міста Копиченці, а також місцеві артисти з будинків культури Могильниці і Долини.  Такого букету відомих артистів не було навіть в Теребовлі. Звучали і веселі співанки, були і запальні танці.

На стадіонах, де проходили святкування, можна було не лише відпочивати культурно, а й активно, оскільки проводилось і спортивні змагання: перетягування канату, риболовля «на  сліпо», батути тощо.  Була і давня українська розвага: на полі вкопали сосновий стовп, а зверху майорів державний прапор. Любий сміливець міг вилізти по стовпі аж до самого прапора, однак не всім це вдавалось. Найумілішим- грошова винагорода.

Святкування обійшлось без  традиційних бійок, адже Могильниця відома на Тернопіллі своїм темпераментом: чужих тут приймають з неабиякою обережністю, і вразі «колапсу» стоять за своїх до кінця=).

Концертна програма тривала аж до самої темряви , але молодь і дорослі продовжували святкувати до півночі, співаючи та ласуючи приготованими на природі наїдками.

Ні дощ, ні холод, не змогли завадити відсвяткувати День села і Успення Присвятої Богородиці.  Буду солідарна із мешканцями Могильниці і Долини та висловлю подяку працівникам будинків культури,  місцевим артистам, головам сільських рад, та спонсору – пану Роману Когуту, за, на правду, чудове свято.

Текст, фото: Анна-Лілія Кокора

Коментарі вимкнені.