Купання на Водохреща і нові рекорди: тернополяни кинули виклик холоду (Фоторепортаж)
Мінусова температура за вікном, а бажаючих скупатися в холодній воді сьогодні, наче в липні. Цьогоріч відчайдухів пірнути у крижану водойму в парку “Топільче” було кілька сотень, серед них – чоловіки, жінки, молодь.
Наймолодшому “моржеві” Науму Жильченку 9 років. Цей факт занесли у “Книгу рекордів Тернополя”. Вперше у крижану воду Наум занурився, маючи 6 років. Як робити це правильно, хлопчика навчив старший брат Маркіян, якому зараз 13 років. Наум Жильченко — учень 3 класу Тернопільської школи-ліцею №6 ім. Н. Яремчука.
— Брат є прикладом мені у всьому, — розповів рекордсмен. — Він навчив, як треба готуватися до занурення: спочатку розігрітися бігом, а потім по трохи заходити в воду. Тепер, коли заходжу в холодну воду, відчуваю щастя, бо спочатку на морозі холодніше, ніж у воді. Загартовування допомагає не хворіти, у рік буває лише раз можу захворіти.
Наум приходить купатися у парк Топільче з татом і старшим братом кожної суботи і неділі.
Ще один рекордсмен — Михайло Тихонович — у свої 74 роки визнаний найстаршим “моржем” Тернополя. Чоловік почав “моржувати” з першого року Незалежності України. Каже, що купається щодня й через це не хворіє. Крім цього, чоловік грає у ще один “холодний вид спорту” — хокей.
— Купання для мене — це життя, — розповів Михайло Федорович. — Плавати навчився сам, часто брав участь у змаганнях в холодній воді. “Моржувати” почав у 1991 році.
Хтось вірить, що пірнання у крижану воду зміцнить здоров’я, інші що йорданська вода благодатно впливає на майбутнє, очищує душу, треті пірнають в ополонку зі “спортивного інтересу”.
Моржування стало неабияким видовищем і для тернополян, які не зважуються на такий екстрим. Багато людей прийшло подивитися і “зафільмувати” тих, хто кинув виклик холоду.
Коментарі вимкнені.