Тернопільські “Промінчики” доведуть, що Хелувін це веселе і солодке свято для дітей
ЗАГАДКОВЕ СВЯТО ХЕЛЛОУЇІН: Святкувати чи ні?
Наближається одне із найзагадковіших свят сучасності – Хеллоуїн.
Що ми знаємо про це свято?
Чорні та оранжеві кольори, ніч з 31 жовтня на 1 листопада, гарбузові ліхтарі, костюми та маски, веселощі і страшилки, «Гаманець або життя!» – приблизно такі асоціації виникають, коли ми думаємо про свято Хеллоуїн.
Відношення до цього свята у нашому суспільстві неоднозначне. Молодь з нетерпінням чекає на нього і влаштовує веселі нічні вечірки. Але є й багато таких, хто ставиться до нього з певною часткою недовіри, напевно, тому, що свято це не вписується в нашу культуру.
За 2000 років свого існування це свято обросло численними легендами, історіями, традиціями і навіть назвами. Наприклад, мало хто знає, що в деяких країнах його називають Днем реформації, Кельтським Новим роком, Днем мертвих і т.д.
Історія Хеллоуїна підтверджує, що все нове – це добре забуте старе. Популярне свято прийшло у Європу з США. А звідки воно взялося в Америці? Взагалі-то з Ірландії. І до появи на Зеленому острові християн називалося це свято Самхайн і припадало на ніч, коли зустрічають зиму і вшановують померлих предків.
Ірландці вважали, що в цю ніч світи живих і мертвих стикаються, стіна між ними витончується і можна зустріти своїх рідних і близьких, які пішли на той світ, отримати їх пораду і допомогу. У давні часи в багатьох культурах смерть не була чимось кінцевим і страшним. Люди вірили, що померлі продовжуть жити в іншому світі. Тому свято це не було похмурим, а навпаки, радісним. Ну ніби родичі, що живуть далеко, ненадовго приїжджають в гості.
А як зустрічати дорогих гостей годиться? Смачною їжею і гарним настроєм. Ось і виставляли на вікнах світильники, вирізані з овочів (гарбуз в ті часи все ще була жителем виключно американського континенту), щоб гості дорогі могли знайти дорогу, частування, солодощі, щоб їх нагодувати.
Назва Halloween виникла після християнізації Ірландії, коли нова віра традиційно асимілювала старе свято, давши йому нову назву. All hallows eve – Вечір або Ніч всіх святих – це католицький варіант нового імені. Вимовляти досить складно, так що поступово воно перетворилося і набуло вже звичну нам форму, Хеллоуїн.
В часи масової еміграції ірландців в США ніч Самхайна перемістилася разом з ними на нову батьківщину. Яскраве і незвичайне свято, що ірландці відзначали з притаманним їм шумом і веселощами, прижилося, зазнало змін, втратило своє релігійне й обрядове значення, але набуло більш веселі, більш молодіжні, навіть десь дитячі риси.
Тепер це вечір і ніч, коли дорослі люди із задоволенням поринають у дитинство, карнавал, в гори цукерок і солодощів. Яскраві гарбузи з вирізаними пиками радують око, дружні розіграші збуджують нервову систему. Дітлахи у захваті, адже можна одягнутися в найстрашніший наряд, а мама не буде лаятися, що ти виглядаєш непристойно.
Американці, які почали святкувати Хеллоуїн вже більше ста років тому, вважають його найвеселішим костюмованим фестивалем, якого чекають як дорослі, так і діти, мабуть, навіть більше, ніж Різдва або Нового року.
Сьогодні в багатьох країнах Хеллоуїн перетворився у свято солодощів, які діти випрошують у своїх сусідів, переодягаючись у карнавальні костюми. За статистикою щороку на Хеллоуїн продається цукерок та інших солодощів більш ніж на 2 мільярди доларів.
Чи варто святкувати це свято у нас, влаштовувати вечірки для дітей?
Тут кожен вирішує для себе.
Але, погодьтеся, дітей всіх часів і всіх народів завжди приваблюють казки про Бабу Ягу, чаклунів та відьом. Їм потрібні ці казки, щоб подолати певні дитячі страхи. Так само і свято Хеллоуїн, якщо воно правильно організоване, допомагає дітям позбутися різноманітних страхів через сміх і веселощі.
Вечірку, присвячену Хеллоуїну, часто пам’ятають навіть більше, ніж новорічну. Тому що вона страшна! А це так здорово, коли можна зустрітися зі своїм страхом і впоратися з ним!
У цьому, мабуть, найглибший сенс цього дня в сучасному світі: подивитися в очі головному страху живої істоти – страху смерті. Люди віддалилися від своїх предків, вони бояться смерті як небуття і більше не вірять в те, що смерть – це лише перехід від одного існування до іншого. Хеллоуїн дає можливість трошки підняти таємничу завісу, заглянути туди – і боятися трішки менше.
Ну і повеселитися! Повеселитися від душі, посміятися і над страхом, і над собою.
У вас є чудова нагода переконатися у цьому.
Сімейний клуб «Промінчики» проводить веселі тематичні вечірки з нагоди Хеллоуїна для дошкільнят віком 4-6 років та молодших школярів (1-4 клас).
Солодощі для радощів:
Наближається найзагадковіше свято Осені – найвеселіше і найсмачніше! Свято, яке обожнюють усі діти. Ви вже здогадалися, яке саме?
Так, це ХЕЛЛУВІН!!!
Ви все ще думаєте, що Хелувін – це страшне свято?
Після того, як ваша дитина візьме участь у шоу програмі «Солодощі для радощів» і побуває на шоколадній фабриці Віллі Вонка, ви переконаєтеся в тому, що Хелувін – це надзвичайно веселе і солодке свято для дітей!
Віллі Вонка чекає на свято дітей віком 3-6 років 27 жовтня (субота) о 10.30 та 12.30
Мисливці за привидами:
Наближається найзагадковіше свято Осені- найвеселіше і найсмачніш! Свято, яке обожнюють усі діти. Ви вже здогадалися, яке саме?
Так, це ХЕЛЛУВІН!!! І до цього свята ми приготували надзвичайно цікаву ігрову прграму-квест для дітей від 6 до 12 років – МИСЛИВЦІ ЗА ПРИВИДАМИ.
Мисливцям за привидами терміново потрібна допомога в полюванні на привидів, які заполонили місто під час Хелувіну! Привиди ці досить цікаві – зовсім не страшні, а кумедні й веселі. Тому усім мисливцям буде жахливо весело, цікаво і до того ж смачно!
Чекаємо відважних і веселих дітей 27 жовтня (субота) о 15.30 та 18.00
Коментарі вимкнені.