Тернопільським школярам розповіли про страшну хворобу
24 березня світова спільнота з нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом проводить низку заходів з метою ще раз наголосити на актуальності запобігання цього захворювання. З цієї нагоди викладачі та студенти Тернопільського медичного університету провели зустрічі з школярами міста. Загалом було охоплено старшокласників у понад десяти школах Тернополя, – повідомляє прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.
«Сьогодні ми ознайомлювали учнів з такою проблемою як туберкульоз. Зокрема розповідали про симптоми і шляхи попередження захворювання, його виявлення, профілактику і ситуацію в Україні та світі. Проблема захворювання на туберкульоз в нашій країні є актуальною з 1995 року. Саме з цього часу оголошено епідемію туберкульозу в Україні. За критеріями Всесвітньої організації охорони здоров’я про епідемію потрібно говорити тоді, коли понад один відсоток населення хворіє на це захворювання. На жаль, щороку кількість хворих на туберкульоз зростала. У зв’язку з цим були впроваджені урядові програми щодо боротьби з цією недугою. Вже з 2007 року у нас поступово ситуація почалася поліпшуватися. Найгострішою проблемою сьогодення є захворювання на туберкульоз у поєднанні із ВІЛ/СНІД. Окрім того, чимало занепокоєння викликає мультирезистентний туберкульоз, як одна із найнебезпечніших форм цієї хвороби. Цьому випадку спостерігається резистентність (стійкість) мікобактерій до двох і більше препаратів», – розповіла доцент кафедри пропедевтики внутрішньої медицини та фтизіатрії Наталія Кравченко.
Під час спілкування із школярами Наталя Сергіївна детально пояснила школярам про паличку туберкульозу, де вона може перебувати, як довго вона зберігається в зовнішньому середовищі, що є стійкою і може стати джерелом зараження навіть через декілька днів.
«Дітям важливо знати, що необхідно робити пробу Манту, аби виявити захворювання на ранній стадії, адже воно може перебігати безсимптомно. За результатами проби лікар у разі потреби призначить обстеження і профілактичне лікування, яке попередить розвиток туберкульозу в майбутньому. З 15 років підліткам потрібно проходити флюорографічне обстеження, якого не варто уникати, адже таким чином можна вчасно виявити захворювання на ранній стадії. Часом люди не звертаються до лікарів навіть тоді, коли є такі симптоми, як кашель, який триває понад 3 тижні, біль у грудній клітці, задишка. Ігнорують і проявами інтоксикації організму, зокрема це стосується втомлюваності, слабкості, зниження працездатності і маси тіла, нічної пітливості, зменшення апетиту. На це мало хто звертає увагу.
Ефективним методом профілактики є застосування вакцини БЦЖ, після введення якої в організмі виробляється імунітет. Тут потрібно знати, що це не захищає від інфікування чи захворювання. Імунізація допомагає в 7-10 разів знизити ризик захворіти. Також у вакцинованої людини хвороба перебігає в легшій формі. Завдяки цьому ми сьогодні не спостерігаємо важких форм туберкульозу в дітей», – додала Наталія Кравченко.
Також із школярами спілкувалися професори Леонід Грищук та Світлана Корнага. Студенти, які допомагали викладачам під час акції, є членами гуртка вищезгаданої кафедри.
Коментарі вимкнені.