Тристоронній годинник у центрі Тернополя відключили від електрики за борги

Тристоронній годинник у сквері ім. Т. Шевченка на однойменному бульварі припинив роботу, позаяк його відімкнули від електроструму. ВАТ «Тернопільобленерго» за борги вимкнуло подачу електрики до щитової КП «Тернопільводоканал», саме звідси йшло живлення часоміра.

Днями ВАТ «Тернопільобленерго» вимкнуло електрику на двох невиробничих об’єктах «Тернопільводоканалу» через тривалу затримку в сплаті за світло. Причина цього – нерентабельна ціна послуг на водопостачання. Не виключено, що з тієї ж причини без світла незабаром залишаться і інші об’єкти «Тернопільводоканалу».

Нагадаємо, тристоронній годинник у центрі Тернополя – це копія зруйнованого радянською владою. Перший годинник на високому залізному стовпі встановлений влітку 1896 року на перехресті вулиць 3 Мая (нині вул. Гетьмана Сагайдачного) і Міцкевича на так званому «корсо» (теперішній бульвар Тараса Шевченка). Його придбало «Товариство прикрашування міста». Після німецько-радянської війни годинник зруйнували з подачі радянської влади. Копію Тернопільського годинника відновили у 2014 році, встановили о 15 годині 28 вересня. Планували відкрити до Дня міста, але не встигли. Автор теперішнього годинника — львівський майстер Олексій Бурнаєв.

 

Коментарі вимкнені.