Висаджувати дерева в садках прямо зараз радить тернопільський садівник

Сезон саджанців у розпалі. Найрізноманітніший вибір плодових дерев та кущів, тернополяни і мешканці області можуть знайти на центральному ринку. Там ж люди, котрі хочуть займатись висаджуванням, можуть отримати від досвідчених садівників цікаві підказки та поради, щодо сортів плодово-ягідних й інших культур.

Володимир Сердій, садівник: «часто запитують нас, як правильно посадити дерево, як за ним доглядати, щоб правильно посадити дерево треба викопати ямку, бажано ями заготовляти зарання, якщо не виходить, значить викопати ямку, глибиною такою, щоб можна було поставити кореневу систему, щоб місце щеплення трошки виглядало, виступало над землею 2-3 сантиметри і було повернуте до півдня, чому так, тому що, коли ми «очкуємо» чіпаємо бруньку з північної сторони, щоб її сонце не пекло, коли ми зрізаємо дичку, то пеньочок залишається на півдні, тобто садити дерево орієнтовно так, як воно росло початково»

Пан Володимир Сердій вже близько двадцяти років займається улюбленою справою, вирощує плодові дерева, кущі та троянди. Каже, його саджанці унікальні тим, що коріння своє пускають саме на тернопільській землі, в сприятливих кліматичних умовах. Ділянки садівник орендує в селі Острів.

Володимир Сердій, садівник: «тернополянам пропонуємо купляти саджанці, котрі вирощені тут на нашій території, на території області Тернопільської, тому і вирощуємо тут в селі Острів тернопільського району, тому що саджанці, вирощені в нашій місцевості, вони районовані, краще переносять зими, краще пристосовані до хвороб навколишнього середовища, тому рекомендується садити ті саджанці, котрі вважаються районованими, тобто вирощеними в нашій місцевості»

Асортимент саджанців у Володимира Сердія чималий. Тут і яблуні, і груші, і черешні, сливи, персики, абрикоси та багато-багато інших дерев, кущів різних сортів.

Володимир Сердій, садівник: «спочатку потрібно висіяти дичку, посадити дичку, виростити її, потім в серпні місяці ми її «окуліровкою» під кору щепимо, навесні дичку треба вже зрізати, просапувати, підживляти, обробляти, доглядати і таким чином вирощуємо ці саджанці, які вже готові на продаж»

А висаджувати санджанці пан Володимир радить восени.

Володимир Сердій, садівник: «осінній період кращий тим, що менше затрат, посадив саджанець, підлив його і за цей час корінь за два тижні до примерзання грунту встигає ще приживитись, причепитись і весною зразу йде в ріст, воно менше хворіє, не втрачається перша вегетація, не буває затримок розвитку, є переваги в осінній посадці».

Під корінь саджанцям необхідно додавати перегній, попіл, мінеральні добрива. Варто остерігатись й шкідників. Їх щороку стає все більше. А ось найкраще приймається однорічний саджанець, розповідає садівник ІНТБ.

Коментарі вимкнені.