“Як легко можна маніпулювати суспільною думкою”. Звернення колективу тернопільської бібліотеки

Сьогодні, 17 квітня, в соціальній мережі Facebook, колишня журналістка Нового каналу Катерина Посохова, розповіла про дискримінацію у Тернопільській обласній бібліотеці для дітей.  За словами Катерини, бібліотекарка дитячої бібліотеки відмовилась видавати книги без внесення грошової застави.

Колектив бібліотека підготував офіційне звернення  щодо даного допису.

Увесь цей бруд, який сьогодні несеться соціальними мережами на адресу нашої бібліотеки, є прикладом того, як легко можна маніпулювати суспільною думкою, використавши певні інформаційні технології та створивши штучний резонанс події.

Сказати, що ми шоковані та обурені – це не сказати нічого, адже вище згаданий допис має небагато спільного з дійсністю, містить перекручену інформацію, вирвані з контексту фрази, а також має всі ознаки маніпуляції та хейту.
Найперше – категорично відкидаємо звинувачення про дискримінацію читачів з інших регіонів України! З 2014 року, а надто після повномасштабного вторгнення росії на територію України, Тернопільська обласна бібліотека для дітей обслуговує, надає інформаційну, соціальну, психологічну та іншу необхідну підтримку маленьким та дорослим громадянам. Інформація про усі заходи, ініціативи, акції, в тому числі волонтерська діяльність, спрямована на підтримку Збройних сил України, висвітлена на сайті та офіційних сторінках бібліотеки у соціальних мережах.
Щодо видачі книг під заставу, а не «рахунок у 600 грн», як пишуть автори публікації. З метою збереження книжкових фондів працівники бібліотеки керуються «Інструкцією про порядок застосування в обласній бібліотеці для дітей грошової застави», в якій чітко прописані правила видачі під грошову заставу особливо цінних документів, книг представлених в обмеженій кількості. А також грошова застава передбачена для тих осіб, які не мають зареєстрованого постійного місця проживання в Тернопільській міській ТГ.
Найгірше в цій ситуації – це, м’яко кажучи, некоректні коментарі та висловлювання авторів і коментаторів допису, більшість з яких ніколи не були у бібліотеці та не спілкувалися з працівниками. Телефонні дзвінки, які ми отримуємо сьогодні – сповнені провокацій, образ та переходу на особистості, що є неприпустимим у цивілізованому суспільстві. Це справжня психологічно-інформаційна атака на заклад та бібліотечних працівників, які точно не заслуговують цього хейту.
Закликаємо усіх, хто читає цей допис, більш виважено та ретельно сприймати інформаційні потоки, які сьогодні ллються на нас звідусіль, обов’язково брати до уваги думку та позицію обох сторін, якщо йдеться про певну конфліктну ситуацію, а вже потім робити якісь висновки.

Дякуємо за підтримку та розуміння.

З повагою до кожного та кожної – Тернопільська обласна бібліотека для дітей.

Коментарі вимкнені.