Який парк у Тернополі є непридатним для відпочинку

У парку «Загребелля» поблизу міської лікарні №3 хочуть облаштувати «Парк здоров’я». Для відновлення життєвих сил тернополян виділять 9 га землі та понад мільйон гривень.Гроші витратять на облаштування дитячого та спортивних майданчиків, алеї, пішохідних та велодоріжок, декоративних арок тощо, пише газета Номер один.

Відпочивати тут можна буде вже цього літа, каже заступник начальника управління ЖКГ, благоустрою та екології ТМР Олег Соколовський, але робота над об’єктом продовжиться і наступного року.

«Парк здоров’я» планують облаштувати у природному ландшафтному парку «Загребелля». Пишатися територією з таким статусом у своїх межах можуть лише два  міста в Україні – Львів та Тернопіль. За словами Олега Соколовського, це головні легені міста, а відтак оптимальна зона для відновлення життєвих сил та енергії тернополян.

Статус території дозволяє здійснювати тут регульовану рекреацію, а розташування парку вигідне одразу з двох позицій, адже тут зможуть відпочивати як звичайні тернополяни, так і пацієнти міської лікарні, яка знаходиться поруч. У парку передбачено облаштування різноманітних доріжок та кількох зон відпочинку. Але цьому передуватимуть підготовчі роботи. Зокрема, знищать самосіви та здійснять обрізку дерев.

– Зараз парк «Загребелля» є непридатним для відпочинку. Тому спершу плануємо зрізати самосіви, які зробили його практично непрохідним. Після цього розпочнуться роботи із впорядкування території. У першу чергу буде облаштовано дитячий майданчик площею 250 кв. м. Він знаходитиметься на місці спортивного майданчика, неподалік дороги. Облаштувати його саме в цьому місці є обдуманим рішенням. Усе зроблено для зручності.  Так батькам та дітям не доведеться далеко ходити, каже Олег Соколовський.

На вході у парк встановлять арку та дерев’яну будівлю для продажу солодощів і морозива.  Крім того, спорудять спортивний майданчик для дорослих. Його площа -близько 150 кв. м. Майданчик облаштують спортивним інвентарем.  Посеред парку з бруківки вимостять центральну алею довжиною у понад 700 метрів. Від неї у різні боки розходитимуться менші доріжки з висівок.

– У наш час дуже важливо побути на самоті. Таку можливість тернополянам дасть «Парк здоров’я». Тут буде безліч місць для усамітнення та близько 20 кишень з лавками, – каже Олег Соколовський.

Географічне положення парку наштовхнуло розробників проекту на створення оглядового майданчика. Неподалік центральної алеї буде 240-метрова велодоріжка.

Більше жодних варіантів щодо зміни парку немає, запевнив Олег Соколовський. За його словами, на виділеній території не передбачається будівництва капітальних споруд під торговельні та розважальні заклади. Мовляв, це парк здоров’я та відпочинку, а не розваг, тому максимум, що дозволить мерія, – кіоски.

– Поруч знаходиться джерело. Територія буде засіяна травою, тому тернополяни зможуть ходити тут босоніж, – каже пан Соколовський.

За словами Олега Соколовського, створення «Парку здоров’я» стане рятівною шлюпкою для природного ландшафтного парку. Зараз його фінансування знаходиться на рівні 300 тис. грн. у рік. Це надто мало для такого великого парку. Проект «Парк здоров’я» дає можливість вкласти для облаштування території значно більшу суму.

Роботи тут будуть розділені на кілька етапів. На перший передбачено близько 1 млн. грн. Він стартує вже за кілька тижнів. А завершити початковий етап планують до кінця року. Згодом у парку проведуть освітлення.

Коментарі вимкнені.