Іван Чайківський: «За рідну українську мову треба боротись»

Сьогодні депутат Тернопільської районної ради безпартійний  Іван Чайківський на сесії оприлюднив заяву стосовно скандального «мовного закону».

«Шановні колеги депутати!

Ситуація з прийняттям закону про мови сьогодні вийшла далеко за межі означеної проблеми. Вона послужила своєрідним детонатором вибуху громадянської активності з цілої низки соціальних і політичних питань, які накопичилися в державі за останній період.

Без перебільшення , цей відверто антиукраїнський закон принижує гідність титульної нації і нищить основи і фундамент української держави. Тому нам за жодних обставин не можна вірити улесливим словам окремих політиків щодо їх бажання лише виконати Європейську хартію про мови. Думаю, що це від лукавого. А за цим усім криється великий, підступний і злий умисел ворогів України – запровадити спочатку як другу державну – російську мову, а згодом повністю відтіснити мову корінної нації на задвірки історії.

Те, що робилось упродовж останніх чотирьохсот років, на жаль, почало знову проявлятись, у новітню добу української держави. Будьмо пильними, не проспімо цієї відповідальної історичної миті!

І тут особливо небезпечними видаються розмови, а то й сумнівно обґрунтовані пропозиції окремих політиків, і навіть з нашої області, щодо проведення в Україні мовного референдуму.  Про його ймовірні результати нескладно здогадатися наперед, якщо врахувати, яким чином у нас дехто вміє організовувати підрахунок голосів.

А тому, як ніколи раніше, ми у своїх діях і намірах маємо опиратись на Конституцію нашої держави і зокрема на її десяту статтю про те, що державною мовою в Україні, є лише українська мова.

Російська мова, за яку так уболівають у Верховній раді, ніким і нічим у нас не обділена. А якщо врахувати її надмірну присутність у пресі, книгодрукуванні, на телебаченні, то стає зрозуміло, що нам потрібно захищати не її, а українську мову.

Я з цього приводу нещодавно уже висловив свою публічну позицію у пресі: в Україні лише українська мова – державна. Іншого не може бути.

А тому я підтримую рішення і текст звернення районної ради, напрацьований у постійних комісіях. Часу на розмови і дискусії немає. За рідну українську мову треба боротись», – заявив Іван Чайківський.

Коментарі вимкнені.