Провокація від Надала: свободівці не прийдуть на сесію?

6 січня, згідно повідомлення на сайті міської ради Тернополя, планується засідання сесії. Питання на порядку денному лише одне – „Про висловлення недовіри і усунення від займаної посади головного архітектора міста Тернопіль Бесаги В.Й.” З приводу вибору дати засідання міським головою точаться жваві дискусії як у соцмережах, так і між депутатами.

Чи прийдуть на сесію о 15.00 депутати – важко передбачити. Адже 6 січня – одне з найурочистіших християнських свят, яке відзначається ввечері напередодні Різдва Христового. Цього дня, за католицькою традицією родина сідає до столу й споживає пісну вечерю. По закінченні Святої вечері родина йде до церкви на урочисту Надвечірню Святу Месу. Тобто, 6 січня – день родинний, українці їздять до батьків та хрещених у село, допомагають наліпити вареників, натерти маку до куті, прибрати подвір’я та хату.

Чому ж міський голова вирішив скликати важливу для громади міста сесію саме цього дня ще й по обіді? Неважко здогадатися: він зацікавлений, аби кворуму не було.

Кажуть, що він запрошував нещодавно у місто лідера “Свободи” Олега Тягнибока, щоб той допоміг приструнчити неугодних депутатів, які насмілилися проголосувати “ЗА” висловленя недовіри головному архітектору. Чи вдалося головному свободівцю вплинути на фракцію в міській раді – буде видно 6 січня на сесії. Проте, відомо, що фракція ВО “Свободи” не планує приходити на голосування.

Бо наказав Надал? Чи древні українські традиції важливіші свободівцям? Адже вони й минулої сесії до церкви на Анни піти не встигли, громадянський обов’язок був важливішим…

З цього приводу тривають гострі дискусії у соцмережах. Зокрема, різні точки зору висловлюють під повідомленням у Фейсбуці журналістки “Погляду” Вовк Любові:

“Якби я була депутатом міської ради, я би теж голосувала за відставку головного архітектора.
Якби я була депутатом міської ради, я би завтра не прийшла на призначену міським головою “стрєлку” – сесію.
Моя сім’я для мене важливіша за ігри “Хто-кого”. Особливо за хитрими і чітко спланованими правилами однієї особи (вірніше групи осіб).
Царь влаштували собі відпустку, і от лише в святвечір нарешті знайдуть 30 хв часу спуститися до рівня простих смертних. 
Дату засідання сесії призначено не випадково, а з чітким розрахунком, що всі вже по селах і кворуму не буде. Тому, не бачу змісту взагалі депутатам іти. Й так ясно, що Бесага залишається. І депутатів, і нас тернополян, “зробили” у найсвятковішій формі – з вівечками і дзвіночками…
Бесага не настільки велика птаха, щоб жертвувати величним, тихим, суто родинним вечором заради нього. І заради милості безбожників, які сесії скликають як не на Ганни, то в передвечір’я таєнства Різдва. 
П.с. Якщо чесно, коли зі всіх сторін сипалися стьоби, що сесію проведуть на Різдво, я була впевнена, що міський голова, який мало шо не особисто освячував цілу площу перед найдревнішим храмом Тернополя, і так пафосно по-християнськи, розпочинав першу сесію цієї каденції, ніколи в житті на таке не піде, що родина для нього – то святе, і що традиція терти мак на кутю 6 січня теж побутує в його сім’ї. 
Я така наївна.
П.с. Фото з сайту міської ради”

Коментарі вимкнені.