Тернопільській владі бракує жіночності

Серед кандидатів у депутати, які восени цього року балотуватимуться до Верховної Ради по мажоритарних округах, жінок, фактично, немає. Досвід минулих виборів показує, що дуже мало представниць прекрасної половини від різних політичних партій потрапляє у першу п’ятірку. Складається враження: відповідальність за долю України беруться нести лише чоловіки.

Представники різних політичних сил висловили свою точку зору стосовно даного питання на черговому засіданні Тернопільського прес-клубу. Дискусія відбулася у рамках проекту, організованого жіночим фондом, метою якого є підвищення обізнаності мешканців Тернопільської області щодо гендерної проблематики.

«Чомусь чоловіча половина суспільства сьогодні не спроможна створити належні умови життєвого середовища, у яких материнство могло бути набагато щасливішим та й кожна жінка мала б змогу реалізувати себе як особистість, — стверджує голова Тернопільської обласної Асоціації Жінок Лариса Римар. — Правила життя сформовані чоловіками і те, що сьогодні наш світ не є кришталево чистим та ідеальним наштовхує на роздуми, що настала пора щось у них змінювати».

Жінкам необхідно стати більш впевненішими й наполегливішими, ставити перед собою мету і твердо до неї йти. Представниця партії УДАР Наталка Михно переконана: «Рівень культури та цивілізованості нації визначається її ставленням до жінки. Так вже склалося у нас, що коли чоловік говорить про жінку, то має на увазі свою дружину, матір, подругу абощо. У нього відсутнє певне загальне уявлення жінки як такої. Та, разом з тим, сказати, що ми чогось вимагаємо від чоловіків — не правильно. Найперше, усім нам, жінкам, необхідний внутрішній стержень та впевненість у собі. Тоді ми зможемо реалізувати себе і в політиці також. Ми добре піклуємося про наших дітей, сім’ю, затишок у домі. Але боїмося покинути межі нашої кухні…»

Прекрасна половина людства позитивно впливає на політику, переконаний регіонал Павло Федик. Реальний приклад — скандинавські країни, у яких до того часу, поки не було при владі жінок, багато прийнятих рішень носили міліарний та політичний характер. А потім, з їхньої подачі більшість рішень були зорієнтовані на соціальний розвиток суспільства.

Теперішня влада стає дедалі черствою та цинічною, зазначає представник Громадянської позиції Петро Ландяк.

«Бракує їй, напевне, саме жіночності, — підсумовує він. — Чесності, любові, порядності… Жінки більше впливають на виховання дітей, нашого майбутнього покоління. Та й на нас, чоловіків, вони мають більший вплив, аніж ми на них».

Погляд

Коментарі вимкнені.