Тернопільський нардеп хоче, щоб на акціях не було міліціонерів-“топтунів”

Депутати у понеділок зареєстрували в парламенті законопроект, яким пропонується запровадження для правоохоронців жетонів, які мають надавати можливість безпосередньо ідентифікувати їх особу.

Про це йдеться в законопроекті №3048, текст якого є в розпорядженні “Української правди”.

Авторами ініціативи виступили опозиційні депутати Леся Оробець, Геннадій Москаль, Ростислав Павленко, Андрій Парубій, Віктор Чумак і Михайло Головко.

Даним законопроектом пропонується запровадження персональних нагрудних знаків, які мають розміщуватися на форменому одязі кожного міліціянта та надавати можливість безпосередньо ідентифікувати його особу.

“З метою дотримання обов’язковості носіння нагрудних знаків пропонується встановити адміністративну відповідальність за відсутність нагрудного знаку, його пошкодження, приховування працівником органу внутрішніх справ чи перешкоджання ідентифікації його особи в будь-який інший спосіб”, – йдеться в пояснювальній записці.

Водночас, пропонується встановити посилену адмінвідповідальність за використання масок чи інших предметів, що приховують обличчя під час проведення зборів, мітингів, вуличних походів, демонстрацій та інших мирних зібрань.

“При цьому, запропонована норма не перешкоджатиме використанню працівниками органів внутрішніх справ захисних шоломів із прозорим незатонованим забралом”, – стверджують автори законопроекту.

За їх словами, ініціативу підготовлено з метою позбавлення можливості використання спеціальних підрозділів міліції для обмеження чи припинення мирних зібрань, а також використання з цією метою внутрішніх військ, які порушують права та законні інтереси учасників мирних зібрань під час їх проведення всупереч положенням Конституції.

 

Коментарі вимкнені.