Ситуація на Сході зараз дуже небезпечна, це міна уповільненої дії, і рано чи пізно вона “вибухне”

Новий губернатор Донецької області Олександр Кіхтенко в інтерв’ю виданню “Дзеркало тижня” допустив обмін аеропорту Донецька на інші території.
“З одного боку, аеропорт Донецька став символом героїзму наших солдатів. Але з іншого боку, це щоденний обстріл, убиті і поранені українські солдати. Більше того, аеропорт, як інфраструктурний і стратегічний об’єкт, знищений”, – сказав Кіхтенко. На питання, навіщо тоді треба було утримувати аеропорт і нести великі втрати, Кихтенко відповів, що не варто це обговорювати по телефону. Крім того, керівник області підтвердив інформацію про підписання договору про припинення вогню з самопроголошеною Донецькою народною республікою (ДНР).
“Від військового керівництва підписав замначальника Генштабу генерал (Юрій) Думанский. Від ДНР – (Олександр) Захарченко. Воно сьогодні дотримується”, – розповів він.
Таким чином українська влада визнає, що торги по обміну територіями ведуться на вищому рівні. По територіях Луганщини також ведуться такі торги, зокрема, мова йде про місто Щастя і селище Станиця Луганська. Це підтверджує також пробний пуск Северодонецької ТЕЦ, потужності якої вистачить для опалення територій, контрольованих українською владою, а саме – Северодонецька, Лисичанська та Рубіжного. Ця ТЕЦ була законсервована, а тепер її відновлюють, і з 12 жовтня навіть почали опалювальний сезон згідно з ухвалою виконкому Северодонецька від 10.10.2014 р.
Зараз бойовики обстрілюють навіть не саме місто Щастя, але прицільно – інфраструктуру Щастінської ТЕЦ. До того ж, як уже повідомляла “Права Справа”, ведуться уже не артобстріли з території с. Весела гора і Металіст, а з селища Старий Суходол, яке знаходиться в 1,5 км від Щастя і в якому зараз відбувається концентрація живої сили і техніки противника.
Що ж стосується Станиці Луганської, то вона, як відомо, є територією компактного проживання росіян, і очевидно, влада вирішила позбутися проблемних територій. Тоді виникає питання – нащо взагалі були ці бойові дії? Це був супермасштабний піар кандидата та його політсили чи національна ганьба – втрата територій? Ситуація, яка зараз склалася на Сході, дуже небезпечна, це міна уповільненої дії, і рано чи пізно вона “вибухне”.
Україна, яка завжди бачила свої території “від Сяну до Дону”, не примириться із втратою своїх земель. Хочу сказати панові Президенту – якщо він вважає, що з допомогою цих “мирних” домовленостей отримає парламентську більшість, то він глибоко помиляється, вважаючи, що контроль над парламентом дорівнює контролю над свідомістю українців.

Дмитро Снєгирьов

Коментарі вимкнені.