Сьогоднішній день стане чорним для всієї української злочинності, як організованої, так і не дуже, – Порошенко
Представляючи в Раді тоді ще кандидата на посаду Генпрокурора Віталія Ярему, Президент Петро Порошенко сказав депутатам: якщо ті підтримають його висуванця, «сьогоднішній день стане чорним для всієї української злочинності, як організованої, так і не дуже». Стосовно чорного дня, то поживемо — побачимо (адже Ярему таки призначили 329 голосами «за»). А от те, що вчорашній день видався «веселим» — це факт.
По-перше, вже вкотре — респект президентським консультантам. Петро Олексійович i вдало пожартував щодо «не дуже організованої злочинності», й зацитував сінгапурця Лі Куан Ю, котрий як рецепт боротьби з корупцією радив «посадити трьох своїх друзів». Соцмережі після президентського дотепу вибухнули співчуттям до друзiв екс-нардепа вiд БЮТ Яреми, а також застереженнями потенційним приятелям Генпрокурора.
Петро Порошенко заявив також, що він «готовий узяти участь в обговоренні й прийняти новий європейський закон про прокуратуру, яким ми спільно зробимо з Генпрокуратури справжній європейський орган». А поки закон пишуть, слово взяв новопризначений Вiталiй Ярема, подякувавши нардепам за довіру та запевнивши їх, що від сьогодні він докладатиме всіх зусиль, аби в Україні запанували «спокій, мир та злагода».
Надалi парламентарії голосували за іншi подання. Використовуючи свою квоту, Президент запропонував Раді затвердити кандидатуру нового міністра закордонних справ. Ним, як і очiкувалося, без проблем став Павло Клімкін — екс-посол України в Німеччині. «За» проголосували 335 нардепів, а за звільнення Андрія Дещиці — 319 (при цьому 35 депутатів зі «Свободи» проголосували проти).
Присутність у сесійній залі Дещиці налаштувала депутатів на лірично-пісенний лад. Частина нардепів виконала відомий хіт про Путіна-«х***ло», ла-ла-ла-ла-ла-ла», а спікер Олександр Турчинов прокоментував діяльність екс-глави МЗС так: «Він гідно виконував свої обов’язки. Давав об’єктивні коментарі з багатьох питань». Цим самим Турчинов натякнув, що поділяє характеристику Путіна, озвучену, зокрема, й Дещицею пiд розгромленим посольством Росiї. Проводжали дипломата оплесками — кажуть, пан Дещиця стане послом у Британiї або Польщi. А посол США в Україні Джеффрі Пайєтт згодом написав у своєму «Твіттері», що Клімкін на посаді голови МЗС України матиме потужного стратегічного партнера в особі Сполучених Штатів. Тож, сподіватимемося, заміна буде гідною.
Також у четвер Верховна Рада призначила головою Національного банку Валерію Гонтарєву. За це проголосували 349 депутатів. Із приводу Гонтарєвої вже ніхто не жартував і не співав, лише Турчинов висловив сподівання, що нова очiльниця незабаром виступить перед парламентарiями з доповіддю.
Спочатку фракція «Батьківщина» відмовлялася підтримати цю кандидатуру, адже Гонтарєва прийшла на посаду замість Степана Кубіва — висуванця цієї партії. Інтернет-видання «Українська правда» зазначило, посилаючись на свої джерела, що вказівку «валити» Гонтарєву віддала особисто Юлія Тимошенко. Але фронду в лавах коаліціянтів вдалося мінімізувати: частково «Батьківщина» таки підтримала звільнення Кубіва та призначення його наступниці: за перше й друге проголосували, відповідно, 36 та 16 членів «Батьківщини».
Щодо iнших кадрових рiшень, то вчора Рада також звільнила Олександра Рябченка з посади голови Фонду держмайна (призначення його наступника 19 червня не відбулося). А ще депутати розважились «перетасовкою» самих себе у складі парламентських комітетів. Деякі нові призначення стосувалися найбільш одіозних персон Ради VII скликання — як з одного, так і з іншого політичного табору. Так, Ірину Фаріон депутати призначили першим заступником голови Комітету з питань освіти та науки. Члена фракції Партії регіонів Вадима Новінського було обрано членом Комітету з питань соціальної політики та праці, екс-спікер, член ПР Володимир Рибак став членом комітету з закордонних справ тощо.
P.S. Валерій Чалий призначений заступником голови адміністрації Президента. До останнього часу він був заступником гендиректора Центру Разумкова, де відповідав міжнародні програми.
ДИВІТЬСЯ, ХТО ПРИЙШОВ
Новий міністр закордонних справ
Павло Клімкін. Народився 1967 р. в Курську (Росія). Закінчив Московський фізико-технічний інститут, факультет аерофізики та космічних досліджень. У 1991—1993 рр. — науковий співробітник Інституту електрозварювання ім. Патона НАН України. Починаючи з 1993 р., пройшов усі щаблі МЗС України, у 2010—2012 рр. був заступником міністра, надалі — послом у Німеччині. Відомий як переконанийєвроінтегратор. Володіє англійською та німецькою мовами, має базові знання французької. Чудово володіє українською та на роботі послуговується лише нею.
Згідно з декларацією Клімкіна, торік він отримав лише 44 082 грн. (все — зарплата посла). Дохід членів сім’ї становив 537 тис. грн.
Новий Генеральний прокурор
Віталій Ярема. Народився 1963 р. в Київській області. Навчався у Калінінградській спеціальній середній школі міліції МВС СРСР, Академії внутрішніх справ України (заочно). Піднявся щаблями орагнів МВС від міліціонера Дніпровського райвідділу столиці. Колишній начальник Головного управління МВС України в Києві (2005—2010), генерал-лейтенант міліції у відставці. Народний депутат України від ВО «Батьківщина» — обраний у мажоритарному окрузі на київських Позняках (кажуть, що тут тепер може спробувати балотуватися до ВР Юлія Тимошенко). Будучи нардепом від БЮТ, входив до неформальної групи впливу Петра Порошенка. Із 27 лютого 2014 р. обіймав посаду першого віце-прем’єр-міністра України, курирував силовий блок.
Нова голова Національного банку
Валерія Гонтарєва. Народилася 1964 р. в Дніпропетровську. Закінчила Київський політехнічний інститут (1987), Київський національний економічний університет (1997), магістр економіки. Кар’єру почала з роботи провідним економістом на Українській міжбанківській валютної біржі. Має 20-річний стаж роботи у фінансовій та банківській сферах. Була головою казначейства в українській «дочці» французького банку «Сосьєте женераль», розвивала бізнес компанії Roshen у Росії. Із 2001 р. — на керівних посадах в ING Bank, із 2007 р. — голова ради директорів групи «Інвестиційний Капітал Україна».
Порошенко, хватит болтать. Сначала посади комуняк и ПР, обязательно “миротворца” ахметку, а потом рассказывай какой “черный” день пришел к преступникам. У тебя преступники во власти, в парламенте, а ты пока только треплишься. Война в стране, сколько можна болштать?