Вадим Перець: «Ракета «Бук» зробила з «Боїнга» решето…»
Після жахливої аварії «Боїнга-777» багатьох цікавить, чи була це спланована операція з боку Росії, чи недолуга помилка екіпажу ракетно-зенітного комплексу «Бук М1», який збив літак. Про особливості ракетної установки «Бук» і можливі причини аварії літака «НОВІЙ…» розповів відомий тернополянин Вадим Перець, який свого часу був командиром пускової установки на попереднику «Бука» — «Кубі» — під час військової служби і перебування на бойовому чергуванні в Чехословаччині:
— Нині ні в кого не викликає сумніву, окрім хіба що росіян, що причина падіння «Боїнга-777» — ракетний удар, завданий за допомогою найсучаснішої системи «Бук М1», привезеної з Росії. Є два варіанти, чому ракета влучила у пасажирський літак: або на нього відразу навели приціл, або запізно відправили ракету і переплутали лайнери. Команда, що запускає «Бук», насправді не бачить літак, а тільки ціль, приблизний її силует, далі наводить ракету в самохідній вогневій установці і вистрелює. Якщо у небі з’являються два схожі об’єкти прицілу, припустимо, окрім «Боїнга-777», який летів на висоті 10 км, були ще наші «Ан-24» чи «Іл-76» на висоті 6 чи 7 км, то ракета могла сама полетіти на більшу ціль, оскільки більший об’єкт відбиває потужніший сигнал. У такому разі фахівці «Бука» мали б побачити, що ракета летить не у визначену ціль і здійснити її самознищення — ракета розірвалася би в повітрі і не завдала нікому шкоди. Утім, так не було зроблено… Це може свідчити про те, що команда, яка стріляла з «Бука», була недостатньо підготовлена, хоча, звісно, керували установкою не прості сепаратисти, а фахівці. Якщо у радянські часи відповідні підрозділи щороку проходили серйозні навчання на казахстанському полігоні Емба, то нині навіть і в Росії військові не так часто стріляють із зенітних ракет.
Щодо принципу дії ракети «Бук», то вона не пробиває літак, а наближається за кілька метрів до лайнера і розривається. Всередині в ній є кілька десятків кілограмів осколково-фугасного снаряду у вигляді великої «лимонки» Ф1, тому за секунди ракета робить з літака решето. Власне, осколкові ураження на уламках літака та тілах загиблих могли б стати доказом того, що удар завдано зенітно-ракетною установкою, а тому терористи, аби замести сліди, масово знищують фрагменти «Боїнга-777» і вивозять тіла.
Комплекс «Бук», причетний до аварії, був перевезений з території Росії на Донеччину, про це є відповідні відеозаписи. В Україні ще з радянських часів є декілька таких ракетно-зенітних бригад. Ще п’ять років тому такий же «Бук» був у Теребовлі, згодом його перевезли, здається, на Закарпаття. Комплекс «Круг» з двома ракетами свого часу був замінений на чотириракетний сучасніший «Бук», а комплекс «Куб» — на «Тор». «Куб» добре зарекомендував себе під час арабо-ізраїльської війни, під час війни в Сирії. Його постачали в десятки країн світу, де досі вони є на озброєнні.
За безглуздо збитий літак «Боїнг-777» мають відповісти усі — від Владіміра Путіна, який надавав зброю, до екіпажу «Бука М1», який здійснив ганебний терористичний акт.
Коментарі вимкнені.