Ліпше один раз побачити, ніж десять разів почути

У народі кажуть: «Ліпше один раз побачити, ніж десять разів почути». Дев’ятикласники Чортківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 мали добру нагоду «побачити» професії перукаря, манікюрниці, адміністратора, продавця-консультанта та дизайнера меблів під час професіографічної екскурсії до салону краси „Кармен” та салону-виставки меблів „Імо”, організованої Чортківським районним центром зайнятості.

Школярі ознайомились із згаданими професіями в реальних умовах та поспілкувалися з їх представниками, дізналися про особливості роботи за тим чи іншим фахом та вимогами професій до людей, умовами та оплатою праці. Підлітки мали можливість взяти участь у майстер-класах з перукарства та манікюрних робіт. Учні з цікавістю спостерігали за роботою досвідчених майстрів, які стали професіоналами своєї справи, бо працюють за покликанням душі.

Після екскурсії профінформатор Чортківського РЦЗ Людмила Бойчук розповіла дітям про те, як зорієнтуватися у професійному середовищі, підкреслила важливість зваженого та свідомого вибору фаху та зазначила, що професію слід вибирати за формулою «хочу-можу-треба».

–      У значення «хочу» входять ті види трудової діяльності, які вам подобаються, «можу» – професії, які ви здатні виконувати, маючи відповідні нахили та здібності, стан здоров’я, а от до «треба» відносяться професії, необхідні на ринку праці, – сказала фахівець центру зайнятості. – Саме на ті професії, які потрапили у всі три списки вам і потрібно звернути увагу: зібрати про них якнайбільше інформації, зустрітися з їх представниками, дізнатися, де їх можна здобути.

Коментарі вимкнені.