Де на Тернопіллі Московський патріархат збирається у підпілля

6 червня відбулася зустріч парафіян храму св. Іоанна Богослова в селі Колосова Тернопільській області з представниками Кременецької райадміністрації. Вірянам було запропоновано почергове з Українською православною церквою Київського патріархату служіння в церкві.
Громада УПЦ відмовилася. Сама зустріч була зумовлена тим, що днями відразу два судових рішення були винесені не на користь громади Московського патріархату.
Львівський апеляційний адміністративний суд визнав законність перереєстрації громади до Київського патріархату. Львівський господарський суд визнав незаконною передачу храму св. Іоанна Богослова у власність громади УПЦ.
Анатолій Симора, настоятель храму св. Іоанна Богослова в Колосовій коментує ситуацію: “Нехай у нас оскаржили право власності, але у нас є рішення обласної ради за 1992 рік, згідно з яким наш храм був переданий нашій громаді в користування. При цьому ми вважаємо незаконним прийняте в серпні минулого року рішення голови обладміністрації про перереєстрацію статуту Української Православної Церкви нашого села в Київський патріархат. Ми будемо подавати апеляцію в Київські суди і продовжимо, з Божою поміччю, відстоювати наші права. Поки ж будемо здійснювати служби в невеликий “хатинці”.
Нагадаємо, що 28 серпня 2015 року головою Тернопільської адміністрації, Степаном Барною було прийнято рішення про реєстрацію парафії в новому статусі з переходом під юрисдикцію Київського патріархату.

Коментарі вимкнені.