Найбільшу колекцію своєї спадщини художник – імпрессіоніст Володимир Воронюк заповів Бучаччині!

Володимир Воронюк

То правда, що кожен, рано чи пізно, повертається до своїх коренів, і як би не кидало людину життя, вона серцем і душею назавжди прив’язана до своєї Батьківщини.

Із дуже неординарною заявою до голови Бучацької районної ради  звернулась жителька міста Івано – Франківська Богдана Ярославівна Воронюк – Устинська. Вона попросила районну раду прийняти та захистити спадщину свого відомого в світі родича Володимира Воронюка. Виконуючи його останню волю передала під опіку Бучацької районної ради найбільшу в світі колекцію картин художника – імпрессіоніста, поета і просто людини, котра до останнього свого подиху вболівала за долю України.

Тож 7 литопада 2013 року сесія Бучацької районної ради прийняла на баланс Бучацького краєзнавчого музею картини  Володимира Воронюкабез права вивезення їх за межі району, передачі на тимчасову чи постійну експозицію будь – якій третій особі відчуження чи продаж.

Ця історія нетипова для нашого часу суто матеріальних цінностей взагалі, вона суперечить давно засидженому в нашій свідомості постулату про те, що все вимірюється грошима. Бо подвиг цієї маленької жінки немає фінансової ваги. Вона довела всім нам, нині спраглим, що найвища цінність – це людяність. Тому що не піддалась на вмовляння працівників музеїв, вищих художніх шкіл та приватних колекціонерів які давали немалі гроші за спадщину художника, не злакомилась на них, незважаючи на доволі скрутне фінансове становище і  передала Бучачанам цілу епоху –всесвіт великої людини виражений в творчості.

Та важливо те, що в Бучачі знайшлись гідні цього спадку люди. То правда, що найкраща і найдостойніша мистецька еліта України в Бучачі.  Бо саме митці, художники, та приватні підприємці, котрі із скромності своєї мовчать, за ініціативи Романа Лесіва, Віктора Гребеньовського роблять достойну них справу  по впорядкуванні могили та встановленні пам’ятника Володимиру Воронюку на міському кладовищі. Радієм за підтримку цієї ініціативи голови районної ради О.М.Михайліва та голови адміністрації В.М.Савки.

Отож щиро запрошуємо всіх Бучачан та гостей нашого краю 24 листопада 2013 року вшанувати пам’ять видатного Українця, митця, художника та поета Володимира Воронюка та о 13.00 год. прийти на відкриття пам’ятника та панахиду до 95 річниці з дня його народження на міське кладовище міста Бучач (гора Федір). А о 14.00 год.  в  краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки творів художника – імпрессіоніста Володимира Воронюка.

                                                                        Олена  Сурм’як, Бучацькі новини

Коментарі вимкнені.