Уродженка Тернопільщини замовила наругу над пам’ятником Бандери

20 липня у Галицькому райсуді Львова, відбулось підготовче засідання у справі щодо осквернення пам’ятника Степанові Бандері червоною фарбою на початку 2021 року.

Досі триває суд щодо двох фігурантів справи – 25-річного Щ. Миколи Миколайовича, якого правоохоронці затримали як одного з виконавців, та 27-річної Вікторії Б., яку звинувачують у замовленні акту вандалізму. Про це повідомляє “Діло”.

За версією слідства, дівчина з власних ідеологічних мотивів заплатила двом львівським студентам родом із Хмельницької області по 1 тисячі гривень, аби ті скоїли злочин.

У травні одного зі зловмисників, Володимира Т., було засуджено до чотирьох років позбавлення волі з випробувальним терміном два роки. Хлопець визнав свою провину, вказавши на Б. як замовницю, і підписав угоду з прокурором про визнання винуватості.

Дії фігурантів кваліфіковано за частиною 3 статті 297 (наруга над пам’ятником, могилою, іншим місцем поховання, вчинене групою осіб за попередньою змовою) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання передбачає позбавлення волі до 7 років. Майнову шкоду від дій вандалів оцінили у 7 100 грн.

 20 липня Микола Щ. до суду не з’явився. Вікторія Б. визнати чи заперечити свою провину відмовилась. Через відсутність одного з обвинувачених засідання перенесли на 31 серпня.

Відомо, що Б. Вікторія  зареєстрована як ФОП у селі Трибухівці на Тернопільщині та займається комп’ютерним програмуванням. Проживає у Львові. 

 

Коментарі вимкнені.