Високі чини відкривали новий пожежний підрозділ у Заліщицькому районі

Для Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області одним із пріоритетних завдань є забезпечення протипожежного захисту віддалених населених пунктів. Багато уваги приділяється створенню місцевих та добровільних пожежних формувань. 23-го вересня, на Тернопільщині, в селі Литячі Заліщицького району створено добровільну пожежну команду, вже другу в області з початку поточного кварталу.

001.jpg

На урочистості з нагоди відкриття нового пожежного підрозділу завітало чимало гостей: представники Міністерства внутрішніх справ та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, делегація обласного Управління ДСНС, перші особи області та району, представники органів місцевої виконавчої влади та сільської громади.

003.jpg

На адресу вогнеборців линуло чимало теплих слів. Зокрема, голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна, побажав пожежним миру, здоров’я, Божого благословення та наснаги в почесній справі порятунку людських життів та матеріальних цінностей. Він також підкреслив, що створення на Тернопільщині добровільних пожежних команд є важливими внеском для безпечного життя та побуту мешканців області.

007.jpg

З нагоди відкриття новоствореного підрозділу присутніх привітала й радник Міністра внутрішніх справ України Анастасія Дєєва. Вона подякувала за виконану роботу та відзначила, що Тернопільська область в Україні є флагманом в напрямку створення місцевих та добровільних пожежних формувань.

«Створення добровільних пожежних команд це вимога сьогодення! – відзначив заступник Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Руслан Білошицький. – Адже саме у віддалених населених пунктах проблема захисту від вогню набуває особливої гостроти. Аби забезпечити надійний протипожежний захист сільської місцевості – потрібно, щоб територіальні громади активно створювали добровільні протипожежні формування, як це робиться в розвинених європейських країнах». Також він передав для потреб добровільної пожежної команди пожежний автомобіль АЦ-40(130)63Б на шасі ЗІЛ-130.

010.jpg

Про важливість добровільних пожежних команд говорив і начальник Управління ДСНС України у Тернопільській області полковник служби цивільного захисту Віктор Маслей. Вітаючи працівників новоствореного підрозділу з початком нелегкої та вкрай важливої для громади роботи він зауважив, що створення добровільної пожежної команди в даному населеному пункті – це гарантія безпеки не лише села Литячі, але й прилеглих сіл-сусідів. Він відзначив, що від сьогодні на плечі вогнеборців-добровольців лягає відповідальність за пожежну безпеку десяти населених пунктів району – сіл Буряківка, Слобідка, Попівці, Кошилівці, Садки, Дорогичівка, Литячі, Хмелева, Свершківці та Шутроминці, а захист від пожеж отримають майже 7 тис. осіб. «Ми не зупинятимемося на досягнутому, а будемо продовжувати роботу, спрямовану на те, щоб навіть у найвіддаленіших, селах області функціонували добровільні пожежні команди» – відзначив очільник пожежно-рятувальної служби області.

012.jpg

До слова, новостворена добровільна пожежна команда другої категорії, забезпечить цілодобове чергування диспетчерів-водіїв пожежних машин з перебуванням інших караульних за місцем роботи, навчання чи проживання. Для розміщення добровільної пожежної команди виділено приміщення автотранспортного підприємства на території Литячівської сільської ради.

016.jpg

Після офіційного відкриття за християнським звичаєм місцевий священнослужитель з побажаннями миру та Божого благословення освятив новостворений підрозділ та його працівників і побажав, аби ті гідно виконували свій професійний обов’язок та завжди, з Божою опікою, після гасіння пожеж живими та неушкодженими поверталися до рідних домівок.

004.jpg

009.jpg

011.jpg

013.jpg

014.jpg

015.jpg

018.jpg

020.jpg

Коментарі вимкнені.